עו"ד אליאור לניאדו

בעל תואר ראשון במשפטים, נמנה עם משרד אלמוג – שפירא, אחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחום דיני הביטוח, הנזיקין ורשלנות רפואית.

עו"ד אליאור לניאדו

עוד בזמן לימודיו לתואר, הצטרף עו"ד לניאדו למשרד עורכי דין אלמוג – שפירא, וזאת בתפקיד טרום מתמחה. בהמשך, ביצע שם את ההתמחות ואף במקביל שימש כמתרגל בקורס "דיני ביטוח" במסלול האקדמי המכללה למנהל. בסיום ההתמחות, הוסמך עו"ד לניאדו כעורך דין במשרד.

ערכנו עימו ראיון קצר.

אילו שיקולים גרמו לך לפנות ללימוד משפטים?

"צדק צדק תרדוף" – עוד בימי בית הספר, היה לי קשה לעמוד מול חוסר צדק, וכשהבחנתי זאת, תמיד שאפתי איך לתקן זאת ועשות את הדבר הנכון כדי למנוע עוול לבני אדם. תואר במשפטים בשבילי היה כמו כפפה ליד, עולם המשפט עניין אותי בכל גווניו, הרי כל דבר שאנו עושים ביומיום, החוק והמשפט פוגש אותנו, במודע ובלא במודע.

למה דווקא רשלנות רפואית, ביטוח ונזיקין?

בשירותי הצבאי, תפקדתי כלוחם וחובש קרבי בחטיבת "כפיר", ובהמשך השירות, קודמתי כחובש גדודי. שם, התחלתי להתאהב בעולם הרפואה. ביום שחרורי, הבנתי מהר מאד שעלי לשלב את עולם המשפט והרפואה יחדיו, וכך יצא.

מהו ה- "אני מאמין שלך?"

מתייאש אינו מנצח אף פעם, ומנצח – אינו מתייאש לעולם.

מה אתה מעדיף, תיק בדיני ביטוח או רשלנות רפואית?

כל תחום הוא עולם ומלואו, ואין להשוות בין השניים.

בתחום הרשלנות הרפואית, אני מטפל בין היתר בסוגיות שונות אשר נוגעות לאיחור באבחון מחלות, רשלנות בניתוחים, רשלנות במעקב הריון ולידה ועוד. תחום זה מעניק לי ידע רחב אודות עולם הרפואה ואף דורש ממני יכולת יצירתית בטיפול התיקים המורכבים.

לצד תחום זה, אני מטפל בתביעות מתחום דיני הביטוח, כגון תביעות סיעוד ואובדן כושר עבודה, בהן נדרשת בקיאות מוחלטת בדין ובפסיקה וכן במצבו הבריאותי של הלקוח. אין ספק שתחום זה מרתק לא פחות, עולם הביטוח כה רחב ומגוון, מה גם שהסיפוק בו אדיר – מימוש זכויות המבוטחים מול חברות הביטוח.

האם זכור לך תיק מיוחד שטיפלת בו?

כמובן. במסגרת ההתמחות טיפלתי בתיק סיעוד מקומם נורא, שחברת הביטוח התעקשה לסרב לשלם את תגמולי הביטוח למבוטח שהיה במצב סיעודי קשה מנשוא. המבוטח היה קשיש, ללא כל אמצעים, והיה זקוק לתגמולי הביטוח כאוויר לנשימה, אך חברת הביטוח לא בחלה באמצעים וגררה את המבוטח עד לסוף ההליכים בבית המשפט. לבסוף, לא רק שעמדנו על תשלום מלוא תגמולי הביטוח בצירוף תשלום שכר טרחה עו"ד, אלא בית המשפט קיבל גם את דרשתנו שחברת הביטוח תשלם קנס כספי גדול על התנהלותה המבזה כלפי המבוטח. הצדק נעשה.

אם לא היית עוסק בעריכת דין, במה היית עוסק?

פרמדיק. אין סיפוק גדול יותר מהצלת חיי אדם. אדגיש, כעורך דין בתחום דיני הביטוח והרשלנות רפואית, אני רואה את תפקידי כמציל חיים לא פחות מפרמדיק. הרי לא פעם תגמולי ביטוח והפיצויים שניתנים ללקוחותינו ממש מצילים את נפשם בעולם הכלכלי, וזאת לא פחות מסיוע רפואי.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום דיני נזיקין

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך