עורכי דין רשלנות רפואית - עמוד 1 מתוך 1

טיפים ועצות בבחירת עורך דין

אחד המרכיבים הקריטיים בניהול תיק תביעת רשלנות רפואית, כמו גם בכל תיק משפטי, הינו בחירת עו"ד בקי ומנוסה אשר ייצג אתכם נאמנה ובאופן מקצועי. לא נגזים אם נאמר כי

שאלות נפוצות

מה התפקיד העיקרי של עורך דין רשלנות רפואית?

השותף שלך במסע להוצאת צדק לאור. עורך הדין ינחה אותך בכל שלב, יגן על זכויותיך, ויאבק למענך עד לקבלת הפיצוי שמגיע לך מהגורמים הרלבנטיים, במקביל למה שבאמת חשוב - החלמתך ובריאותך. עורך הדין יפעל לאיסוף המסמכים הרפואיים וראיות נוספות, היוועצות ברופאים מומחים והגשת תביעה משפטית, לצורך מימוש זכויותיך.

האם ניתן להגיש תביעה ללא סיוע של עורך דין?

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית היא תהליך מורכב שדורש ידע והכשרה משפטית מקצועית. תביעה כזו אינה יכולה מוגשת לערכאה שיפוטית שלא באמצעות עורך דין בעל ידע וניסיון בתחום. התהליך כולל איסוף ראיות, חוות דעת של מומחים, והכנת כתב תביעה מפורט ומנומק, ומשכך לא ניתן לבצעו עצמאית. יודגש כי ישנם הליכים אחרים שניתן לנקוט בהם עצמאית במקרה של חשד לכשל בטיפול הרפואי, כגון קובלנה רפואית או תלונה למשרד הבריאות, אך עדיין רצוי לקבל ייעוץ משפטי מקדים.

מדוע כדאי להיוועץ בעורך דין רשלנות רפואית כבר בשלבים מוקדמים?

ניתוח מדויק של המקרה והראיות, גישה לרשת מומחים רפואיים אשר יוכלו לסייע בהערכה ראשונית של המקרה ובהמשך בכתיבת חוות דעת הנדרשת ע"פ חוק עם הגשת תביעה, והבנה עמוקה של הדינמיקה המשפטית בטיפול בתביעות אלו. היוועצות עם עורך דין בשלבים המוקדמים תחסוך זמן וטעויות, ותבהיר בצורה הטובה ביותר מה הצעדים הבאים העומדים לפניך וכיצד נכון להתקדם.

איזה מנגנוני שכר טרחה קיימים עבור שכירת שירותי עורך דין?

שכר הטרחה הינו פונקציה של סוג התיק, הסיכויים לניצחון, וההסכמה בין הלקוח לעורך הדין. לרוב, עורכי הדין בתחום נוהגים לגבות שכ"ט על בסיס אחוזים ומהצלחה בטיפול המשפטי. כלומר, עורך הדין מקבל אחוז מהסכום שמושג עבור הלקוח במסגרת ההליכים. לעיתים, נהוג שעורכי דין גובים "דמי פתיחת תיק" או "שכר טרחה מינימאלי" עבור הייצוג. אך, זו בוודאי לא השיטה היחידה. ישנם עורכי דין שפועלים על בסיס שכר טרחה שעתי, ואחרים אשר פועלים על בסיס שכר קבוע ומראש לטיפול, בהתאם לשלבים השונים של ההליך. ניתן כמובן לערוך שילוב בין המנגנונים השונים, כאשר כל מקרה לגופו.

מהם הגורמים העיקריים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת עורך דין רשלנות רפואית?

בחירת עורך דין צריכה להתבצע תוך שיקול דעת של מספר גורמים ובין היתר: ניסיון קודם בניהול תיקים דומים, היכרות עם התחום הרפואי והמשפטי הרלוונטי, תוצאות משפטיות בתיקים קודמים, תקשורת טובה ושקיפות במהלך התהליך והמלצות מלקוחות קודמים. הרגשת ביטחון, אמון ודינמיקה טובה בפגישה הראשונה בין הלקוח לעורך הדין, קריטית לשיתוף פעולה עתידי יעיל ומוצלח. כמו כן, חשוב לבחון תנאי שכר הטרחה ולוודא שהוא מתאים ליכולתך הכלכלית ולציפיות שלך מהתהליך.

עורכי דין רשלנות רפואית - עמוד 1 מתוך 1