עורך דין אריאל גולד

עו"ד אריאל גולד

בעל תואר ראשון כפול במשפטים ובמנהל עסקים בהתמחות שיווק מהמרכז הבינתחומי הרצליה, ועוסק כעורך דין מהמניין במשרד עורכי הדין אלמוג – שפירא, הנמנה על המשרדים המובילים בישראל בתחום דיני הביטוח, הנזיקין ורשלנות רפואית.

כבר במהלך לימודי התואר הראשון במשפטי (LL.B), הצטרף עו"ד גולד למשרד עורכי הדין אלמוג – שפירא, כטרום מתמחה. לאחר סיום לימודיו, המשיך במשרד וביצע שם את ההתמחות ובמקביל גם שימש כעוזר הוראה בקורס "דיני ביטוח" בבית הספר למשפטים במכללה למנהל. בתום תקופת ההתמחות, הוסמך עו"ד גולד כעורך דין והצטרף למשרד כעורך דין מן השורה.

ערכנו עם עו"ד גולד ראיון קצר.

מדוע פנית דווקא ללימודי תואר ראשון במשפטים?

מבחינתי, הגנה על החלש והנגשת המשפט לכל אדם באשר הוא אלה ערכים עליונים. מידי יום, אנשים רבים מקופחים ע"י תאגידים גדולים כאשר תביעת הביטוח שלהם נדחית ובמקרים בהם נגרמים להם מנזקים קשים כתוצאה מרשלנות רפואית, תאונת דרכים או אפילו ממפגע ברחוב. במקרים רבים, אותם אנשים אינם מודעים לזכויותיהם ולעיתים בוחרים להזניח ולוותר על זכותם לפיצוי. באמצעות לימודי המשפטים רכשתי כלים רבים כדי שאוכל ליישם את תפיסת עולמי ולסייע לכמה שיותר אנשים.

כיצד בחרת את תחום התמחותך בנזיקין, ברשלנות רפואית ובדיני ביטוח?

עוד מימי כתלמיד תיכון נמשכתי לעולם הרפואה. בחרתי ללמוד לימודים מורחבים בביולוגיה וכן השתתפתי במשך 3 שנים בתוכנית מיוחדת במסגרתה למדתי פעם בשבוע קורסים שונים ברפואה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בן גוריון בנגב. לכן, לאחר שבחרתי ללמוד משפטים, ידעתי מיד כי אשלב בין עולם המשפט והרפואה, ואותה נקודת מפגש טבעית הינה בתחום הנזיקין, הרשלנות הרפואית והביטוח.

מהו ה- "אני מאמין שלך?"

למידה והתפתחות מתמדת הינן הדרך להצלחה. זו גם אחת הסיבות שבחרתי ללמוד תואר נוסף במנהל עסקים במקביל לתואר במשפטים, ועודני ממשיך ללמוד דברים חדשים ולהרחיב את מעגל האופקים שלי מידי יום.

האם לדעתך נדרש ידע רפואי על מנת להצליח בתחום הנזיקין, הרשלנות הרפואית והביטוח?

אמנם אני עורך דין ועבודתי ברובה המכריע הינה משפטית, ואולם במרבית התיקים אני נתקל בסוגיות רפואיות שונות, לעיתים מורכבות מאוד, ולכן אין ספק כי על מנת להצליח בתחום הנזיקין, הרשלנות הרפואית והביטוח, נדרש בסיס ידע נרחב ככל הניתן בתחומי רפואה שונים, אשר נותן ערך מוסף אדיר בהבנת התיק וביכולת להשיג תוצאה מיטבית עבור הלקוחות. באופן אישי, לצד התעדכנות שופטת בפסיקה ובספרות משפטית, אני נוהג להתעדכן אף בספרות רפואית ונמצא בקשר שוטף עם מיטב המומחים בישראל.

באילו תיקים אתה מטפל?

אני מטפל במגוון רחב של תיקים בתחום הנזיקין, הרשלנות הרפואית והביטוח.

בתחום הרשלנות הרפואית, אני מטפל בתיקי מורכבים הקשורים להיריון ולידה, רשלנות רפואית הקשורה לאיחור באבחון מחלות, רשלנות רפואית בניתוחים ובכל מקרה בו הצוות הרפואי התרשל בטיפול וגרם לנזק בלתי הפיך.

בתחום הנזיקין, אני מטפל בתיקי תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות כתוצאה ממפגעים, בדרך למיצוי כלל הזכויות הנובעות מנזק הגוף שנגרם, לרבות ייצוג וליווי בשלל הענפים במוסד לביטוח הלאומי.

בתחום דיני הביטוח, אני מטפל בתיקים נגד תאגידי הביטוח השונים, ובכלל זה בתביעות מכוח פוליסות סיעוד, אובדן כושר עבודה, בריאות ותאונות אישיות.

האם זכור לך תיק ש"נגע לליבך"?

וודאי. במסגרת ההתמחות טיפלתי בתיק רשלנות רפואית בהיריון, מסוג התיקים שנקראים עתה "הולדה בעוולה". בעניין זה הוצג בפני ההורים מצג שווא לפיו העובר בריא ולא נשקפת לו כל סכנה. לצערם של ההורים, לאחר הלידה התברר כי בנם סובל ממום מולד חמור הגורם לאחוזי נכות גבוהים ורמת חיים ירודה. בדיעבד, כאשר בחנו באמצעות מומחים רפואיים את מלוא הבדיקות שבוצעו לאם במהלך ההיריון – התגלתה הטעות הקשה. לו הצוות הרפואי בקופת החולים היה פועל כראוי, ניתן היה לזהות את המום, ליידע את ההורים אודותיו ולפרוס בפניהם את האפשרויות השונות במצב העניינים המדובר. משהדבר לא נעשה, לא זו בלבד כי נלקחה מההורים האופציה לקבל ההחלטה מושכלת בדבר המשך ההיריון, אלא שחמור מכך, בנם הפעוט יסבול ממצב רפואי ותפקודי קשה לאורך כל חייו. בסופו של יום, השגנו עבורם פיצוי משמעותי, שכמובן לא יביא לכדי ריפויו של הילד, אך יקל במעט את התחושות הקשות של ההורים, ויאפשר טיפולים ורמת חיים נאותה לבנם.

אם לא היית עוסק בעריכת דין, במה היית עוסק?

רוב הסיכויים שהייתי פונה ללימודי רפואה. הדחף לעזור לאנשים קיים בי מאז שאני זוכר את עצמי. לשיטתי, כעורך דין בתחום הנזיקין, הרשלנות הרפואית והביטוח, אני סבור שאוכל לסייע לציבור נפגעים ומבוטחים גדול, אשר נפגעו מהתנהלותם של גופים כבירים, אשר ברשותם המידע והכוח הכלכלי. באמצעות הידע המשפטי שרכשתי, ביכולתי לצמצם את הפערים בין האדם הפשוט לתאגיד הגדול, ולדאוג לפיצוי חשוב והולם בכל מקרה ומקרה.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום דיני נזיקין

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

תגובות

1 תגובות

  • 26 בינואר 2021 בשעה 19:35

    מהכרותי את אריאל גולד, מדובר באדם מוכשר, חכם, מבריק, חרוץ, לוקח משימות ומבצע אותן על הצד הטוב ביותר. אין לי ספק שאריאל מהווה נכס לכל משרד בו הוא לוקח חלק. בהצלחה!

התגובה שלך