זכויות לאחר ניתוח מעקפים

אם נדרש לטיפול  ניתוחי זה, כדאי לך לדעת מהן הזכויות העומדות לרשותך בביטוח לאומי ובשאר גופי המדינה. בכתבה הבאה נעמוד בקצרה על זכויות אלה, עליהן תוכל להרחיב בעזרת המאמרים הרבים העומדים לרשותך ופורומים מקצועיים.

ניתוח מעקפים

בקצרה על הניתוח

ניתוח מעקפים מיועד עבור חולים הסובלים מטרשת עורקי הלב חמורה, אשר מקשה על תפקודו של האיבר החיוני. בניתוח זה יוצרים המנתחים מעקף לעורקי הלב, וזאת בעזרת כלי דם הנלקחים מעורקים במקומות אחרים בגוף, בדרך כלל מאזור החזה או מהידיים. הניתוח מאפשר אספקת דם תקינה ללב ומסייע בשמירה על אורח חיים בריא למשך שנים רבות.

בחנו זכויותיכם כעת – פורום ביטוח לאומי

לאחר הניתוח נדרשת תקופה ארוכה והדרגתית של שיקום והחלמה, הכוללת אשפוז בטיפול נמרץ עד לשלושה ימים, והמשך אשפוז בבית החולים לתקופה של כשבועיים. לאחר מכן נדרשת עוד תקופת מנוחה בת מספר שבועות המלווה בהשגחה ובטיפול תרופתי. עם סיום תקופת ההחלמה נדרש המטופל לחולל שינויים באורחות חייו, כדוגמת שינוי תזונתי ועיסוק בפעילות גופנית מותאמת, ביחד עם נטילת תרופות לכל החיים.

מדובר אם כן בתהליך שיקום ארוך טווח, וחשוב לדעת שבמדינת ישראל מוענקות זכויות לאחר ניתוח מעקפים דרך הביטוח הלאומי. הטבות אלו מיועדות לעזור למטופל להשתקם ולחזור לתפקד בקהילה בה הוא חי לפני הניתוח.

מה מגיע לי לאחר ניתוח מעקפים?

זכויות ביטוח לאומי לאחר ניתוח מעקפים כוללות רשימה ארוכה של הטבות, פיצויים וסיוע, וביניהם:

?שיקום בבית הבראה – על מנת להקל על מטופלים שעברו ניתוח מעקפים לחזור לאורח חיים תקין, הביטוח הלאומי מעניק באמצעות קופות החולים שבוע החלמה בבית הבראה. במהלך השהייה במוסד ניתן פיקוח רפואי צמוד בשילוב עם תוכנית הבראה מקיפה, הכוללת פעילות גופנית מתונה וכן ייעוץ והרצאות בנושאי שיקום והחלמה מניתוח מעקפים.

?תוכנית שיקומית – תוכנית זו ניתנת על ידי קופות החולים למשך תשעה חודשים, במכוני שיקום לב או במסגרות שיקומיות אחרות. התוכנית השיקומית כוללת פיקוח רפואי צמוד המוענק על ידי צוות שיקומי של קרדיולוגים, תזונאית, נטורופתים, אחיות, מדריכי שיקום ופסיכולוגים. מדובר בתוכנית אישית המותאמת למצבו של המטופל ובה הנחיות מועילות לפעילות גופנית, לשינוי הרגלי התזונה ולהתמודדות עם לחצים.

סיוע של עורך דין מקצועי

כאשר עולה הצורך לעבור פעולה רפואית מורכבת כמו ניתוח מעקפים, רבים מהאזרחים סומכים על הביטוח הלאומי ועל פוליסות מחברות ביטוח פרטיות, אשר יכסו את הוצאות הניתוח, תהליכי השיקום שלאחריו, לרבות כיסוי מפני אובדן כושר עבודה או נכות צמיתה.

אולם, לעיתים קרובות חברות הביטוח מנסות להתנער מחובתן בטענות שונות, וללא ידע מעמיק בתחומי הביטוח הרפואי יתקשה האדם הממוצע להפריכן. לשם כך, ועל מנת לזכות במלוא זכויותיכם מהביטוח הלאומי ומהחברות הפרטיות, חשוב להיעזר בעורך דין מנוסה ואמין. איש מקצוע המתמחה בנושאים אלו יוכל להעניק לכם גב משפטי חזק, להתמודד מול מנגנוני חברות הביטוח ולזכותכם במלוא הפיצויים המגיעים לכם.

התייעצו עם עורך דין ביטוח לאומיצרו קשר

דוגמא לתביעת זכויות לאחר ניתוח מעקפים

מדובר במקרה של אדם בן ארבעים ושמונה ממרכז הארץ שעבר ניתוח מעקפים פרטי, תוך שהוא מממש זכויותיו מפוליסת ביטוח שרכש בעבר. אולם לאחר הניתוח סירבה חברת הביטוח לשלם את הוצאותיו, בטענה שהתובע הסתיר ממנה מידע אודות מצבו הרפואי. בפנייה לבית המשפט נקבע שלא התבצע אי גילוי נאות מצדו של המבוטח, לכן נאסר על חברת הביטוח לבטל את המשך קיומה של הפוליסה, והיא אף חויבה במימון כל הוצאות הניתוח.

סיכום

ניתוח מעקפים הינו ניתוח מציל חיים הדורש תקופת שיקום ארוכה. מדינת ישראל מודעת לעובדה זו והיא מעניקה לאחר הניתוח זכויות והטבות רבות, על מנת לסייע בתהליכי ההחלמה והשיקום ובחזרה לחיים תקינים בחברה. מדובר בזכויות משמעותיות ובעלות ערך כספי ובריאותי ניכר, לכן חשוב להיוועץ בעורך דין מקצועי על מנת לממשן בצורה מלאה.            

תגובות

2 תגובות

 • 21 באפריל 2017 בשעה 18:18

  שלום רב,
  רציתי לשאול שאלה בנוגע לזכויות המגיעות מהביטוח הלאומי מהמדינה לאחר ניתוח מעקפים. גמלאי.
  ועברתי את הניתוח שנה לפני גיל הפרישה.
  תודה.

  • 21 באפריל 2017 בשעה 18:26

   בשמחה. מה השאלה?