מימוש זכויות בביטוח הלאומי בעזרת עורכי דין

עורך דין לענייני ביטוח לאומי

כל תושב ישראל בן 18 ומעלה חייב על פי חוק לשלם דמי ביטוח לאומי ובכך להיות מבוטח על ידי הביטוח הלאומי. התשלום שחובה לשלם מחושב בהתאם לגובה ההכנסות שיש למבוטח ולפי מעמדו – עובד שכיר, עצמאי או מי שאינו עובד כלל. החריג היחיד לחובת תשלום דמי ביטוח לאומי חל על אישה נשואה שהיא עקרת בלבד ועל מי שעלה לארץ והפך לתושב ישראל לראשונה מעל גיל 62. המוסד לביטוח לאומי אחראי גם לגביית דמי ביטוח בריאות על פי חוק ביטוח ביראות ממלכתי ומעביר את דמי הביטוח לקופות החולים.

מי שאינו משלם את חובותיו לביטוח הלאומי עלול להיות מחויב בקנסות והצמדה בהתאם לחוק. על פי רוב, הפרשת התשלום נעשית על ידי המעביד משכר העובד.

מבוטחים בביטוח הלאומי יכולים להגיש תביעה לקבלת גמלה או קצבה וכן מענקים שונים.

עורך דין לענייני ביטוח לאומי – באילו נושאים מומלץ לפנות?

למרות הזכאות הלכאורית לגמלה מטעמו של המוסד לביטוח לאומי הליך הגשת תביעה הינו מורכב ומסורבל ועל מנת לצלוח אותו בשלום ולהגיע לתוצאות המקוות כדאי להתייעץ עם עורך דין לענייני ביטוח לאומי הבקיא בתחום ובעל ניסיון.

נפגעי עבודה למשל, זכאים לפיצוי בעד אובדן הכנסה ובמקרים המתאימים אף לאובדן כושר השתכרות זמני או מלא לצמיתות. במקרים אחרים ישנה זכאות קצבאות או מענק ולסיוע בטיפולים רפואיים. נפגעי תאונות זכאים לתשלום עקב תאונה בה אבד להם כושר התפקוד. מי שגילו בין 20 ל-67 ושולמו עבורו דמי ביטוח והוא מובטל זכאי במקרים המתאימים לדמי אבטלה מהביטוח הלאומי. ביטוח לאומי מפצה יולדות על אובדן הכנסה עקב היריון ולידה ומעניק מענק לידה ודמי לידה לאמהות. כל אלו ועוד רבים אחרים הם תחומים בגינם תיתכן פנייה לקבלת תגמולי ביטוח לאומי.

על מנת לברר את תנאי הזכאות ואת אופן הגשת התביעה מומלץ להתייעץ עם עורך דין לענייני ביטוח לאומי. עורך דין זה מתמחה במשפט האזרחי ובין היתר בהגשת תביעות כנגד חברות ביטוח וגופים רפואיים וביטוחיים ממלכתיים ופרטיים.

עורך דין לענייני ביטוח לאומי בקיא ביסודות הגשת תביעה לביטוח לאומי במקרים בהם הביטוח הלאומי אינו מאשר תשלום גמלה, ודואג לנתב את לקוחותיו בסבך הכללים והסעיפים מכוחם זכאים הם לפיצוי, מענקים, קצבאות וכספים שונים אחרים. המוסד לביטוח לאומי הוא גוף מסועף הממונה על תשלום כספים במגוון תחומים ונושאים כמו למשל תשלום לאסירי ציון, פיצוי נפגעי פוליו, תשלום לחסידי אומות העולם וקרוביהם, פיצוי עובדים בחברות שפשטו רגל על פי חוק ביטוח זכויות עובדים, גמלאות זקנה, תשלומים בעד פטירת קרוב, פיצוי לנפגעי גזזת ולנפגעי עירוי דם, תגמולים לילד שהתייתם בשל אלימות במשפחה ועוד ועוד.

בשל ריבוי התחומים ובשל בירוקרטיה מתמשכת לא תמיד ניתן לקבל את הזכאות לתשלום הגמלה באופן קל ויעיל. לעיתים קרובות בקשות מטופלות בעצלתיים ונדחות בשל סיבות שאינן מוצדקות. סיוע של עורך דין לענייני ביטוח לאומי או ייעוץ מוקדם מטעמו של עורך דין לענייני ביטוח לאומי יכול להועיל, לייעל ולקצר את תהליך הפנייה לביטוח הלאומי, ובמקרה של דחיית בקשה, לסייע באופן שוטף בטיפול בתביעת נכות בביטוח לאומי או ערעור על ההחלטה בבית הדין לעבודה במקרים המתאימים.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום דיני נזיקין

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי למבוטח" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך