פנייה מוקדמת לייעוץ עשויה לשפר את מצבכם המשפטי

נגרם לכם נזק תוך כדי ועקב העבודה? עליכם לפנות אל עורך דין תאונות עבודה לשם בירור זכויותיכם. כנסו למאמר הבא וגלו יותר מדוע פנייה מוקדמת עשויה לשפר את סיכוי תביעתכם.

ייעוץ על ידי עורך דין

נפגעת עקב תאונת עבודה ואינך יודע מה עליך לעשות לשם מימוש זכויותיך ? אתה מעוניין לפנות אל משרד עורכי דין תאונות עבודה לשם בירור זכויותיך, אך אינך יודע איזה משרד עורכי דין עוסק בתחום ? אינך יודע מה תפקידו של עורך הדין ? במה כרוכה הגשה של תביעה עקב תאונת עבודה ? נגד מי ? מה פיצוי לו הינך זכאי ? ועוד.

גולשים יקרים, שאלות אלה בהחלט אופייניות לאדם הנפגע עקב תאונת עבודה ועל כן מצאנו לנכון לרכז בכתבה זו מספר נקודות מהותיות אשר יסייעו לכם בדרך אל מימוש זכויותיכם עקב תאונת עבודה

ניתן להתייעץ גם בפורום תאונות עבודה

ייעוץ משפטי מקדים עשוי לשפר את מצבכם

עברת תאונת עבודה ? פנייה אל משרד עורכי דין תאונות עבודה בסמוך ככל הניתן למועד התאונה עשויה לשפר את מצבכם המשפטי. רצוי לקבל ליווי משפטי למן מועד התאונה ועד לתום מימוש הזכויות, בין השאר בשל הבירוקרטיה והקושי בניהול תביעות למול ביטוח לאומי והקושי בניהול תביעת נזיקין מול חברת הביטוח הגדולה וה"מאיימת" המבטחת את המעביד בביטוח חבות מעבידים לה ארסנל של כלים משפטיים או נגד המעביד עצמו.

נפגע תאונת עבודה זכאי בראש ובראשונה לזכויות בביטוח לאומי. על זכויות אלה, אנו ממליצים לכם לעיין בכתבות המפורסמות באתר בחלק "תאונות עבודה ביטוח לאומי".

תפקידו של עורך דין תאונת עבודה לסייע לכם במימוש הזכויות בביטוח לאומי, החל מהגשת טפסי התביעה וכלה בייצוג בפני הועדה הרפואית או אף הגשת ערר אל ועדה רפואית לעררים. בעניין זה חשוב להדגיש כי רצוי לפנות לעורכי דין תאונות עבודה שיש לו ידע וניסיון בניהול תביעות נגד ביטוח לאומי שכן התחום המשפטי הנו דינאמי ומשתנה.

פרט למימוש הזכויות בביטוח הלאומי, על עורך הדין לברר אפשרות קיומה של רשלנות ו/או הפרת חובה חקוקה מצד המעביד אשר מקימה עילת תביעה נגדו. במידה ולא ימצא עורך הדין קיומה של רשלנות או הפרת חובה חקוקה מצד המעביד, אין לעובד עילת תביעה. ברוב המקרים, למעבידים קיימים ביטוחי חבות מעבידים ותפקידו של עורך דין תאונת עבודה היא בין השאר לוודא פרטים אלה על מנת שיוכל לתבוע את הפיצוי המגיע לכם מחברת הביטוח. פרט שעורכי דין תאונות עבודה מחויבים לעדכן את לקוחותיהם בו ואשר הינו מהותי עד מאוד הוא שכל סכום שתקבלו בתביעה כנגד ביטוח לאומי יקוזז מהפיצוי אשר יתקבל (ככל ויתקבל) בתביעת הנזיקין למול המעביד ו/או חברת הביטוח שביטחה את המעביד בפוליסת ביטוח מעבידים.

תביעת נזיקין כנגד המעביד ו/או חברת הביטוח שביטחה אותו בפוליסת ביטוח חבות מעבידים הינה בין השאר בעבור פיצוי בגין כאב וסבל, הפסדי שכר, הוצאות ו/או הוצאות רפואיות ועזרת צד ג'. דעו כי בעת פגישה במשרדי עורכי דין תאונות עבודה אין באפשרות עורך הדין להעריך את שיעור הפיצוי לו אתם זכאים, שכן הפיצוי בנזיקין הוא תמיד בסמכות בית המשפט והוא תלוי במספר פרמטרים כגון: אחוזי נכות, גיל, שיעור הכנסה של הנפגע ועוד.

דעו כי תביעת נזיקין נגד המעביד מתיישנת כעבור 7 שנים ממועד אירוע התאונה ורצוי לא לפנות אל משרד עורכי דין תאונות עבודה בסמוך למועד התיישנות התביעה.

בניהול הליכים של נפגע תאונת עבודה ישנם לא מעט פעולות שעל עו"ד תאונות עבודה לבצע כדי להבטיח את מימוש זכויותיו. לחץ כאן להרחבה בנוגע לפעולות הננקטות על ידי עו"ד תאונות עבודה.

עצות שימושיות לנפגע תאונת עבודה:

[א] ככל ויש באפשרותכם, תעדו מיד לאחר התאונה מלוא הפרטים אשר יוכלו לסייע לכם בתביעת נזיקין. כך למשל, צלמו את המפגע, המכשול, מקום התאונה או המעשה הרשלני ורשמו פרטיהם של עדים שנכחו במקום בתאונה.

[ב] רשמו את הנסיבות המדויקות של אירוע התאונה. חשוב להקפיד לשמור על רישום אחיד של נסיבות התאונה בכל הטפסים המוגשים על ידכם למעביד ו/או לביטוח לאומי ו/או הרופאים המטפלים ו/או לכל גורם אחר עקב התאונה.

[ג] פנו לקבלת טיפול רפואי וודאו כי יירשם כי נפגעתם עקב תאונת עבודה וציינו את הנסיבות הרשלניות בה היא נגרמה. לרישום אותנטי ישנו משקל ראייתי בהליך המשפטי והדבר חשוב להוכחת שאלת האחריות של המעביד ו/או חברת הביטוח בתאונה.

[ד] שמרו על מלוא הקבלות עבור הוצאות בהן נשאתם עקב התאונה ואשר אלמלא לה לא הייתם נושאים בהן.

[ה] היזהרו מתחבולות ושאלות מכשילות של חוקרי ביטוח מטעם חברת הביטוח המבטחת את המעביד בפוליסת ביטוח מעבידים ופנו למשרדי עורכי דין תאונות עבודה בהקדם ככל הניתן לקבלת ייעוץ משפטי. דעו, כי במידה והינכם מיוצגים, חוקרי הביטוח ו/או כל נציג אחר מטעם חברת הביטוח אינו רשאי ליצור עימכם קשר אלא עם עורך הדין המנהל את תביעתכם.

לקבלת ייעוץ משפטי, באפשרותכם לפנות אלינו באמצעות טופס יצירת קשר המופיע באתר. ייעוץ וליווי משפטי מוקדם עשוי לשפר את מצבכם המשפטי.

נדגיש, כי פנייתכם חסויה ואינה כרוכה בהתחייבות.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום ביטוח לאומי

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי למבוטח" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך