ביטוח חיים למוטב קטין

 • מאת
  דיון
 • #52600 הגב
  תמי
  אורח

  בעלי נהרג לפני שנים אחדות וקיבלתי מחברת הביטוח את כספי ביטוח החיים. ילדיי היו קטינים אז. היום, בני הבגיר, טוען כי יש לו חלק בכסף שקיבלתי מחברת הביטוח והוא תובע אותי על חלקו. אציין, כי כאשר בעלי נהרג וקיבלתי את הכסף מחברת הביטוח, לא נאמר לי כי גם לילדי הקטינים יש חלק בכסף. האם יתכן מצב, בו חברת הביטוח שילמה לי כסף שהיה מיועד גם לילדי הקטינים, מבלי לידע אותי, או לשים את הכסף המיועד להם בחשבון נאמנות?

מציג 2 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #52622 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   שלום תמי,
   מומלץ להיוועץ בנושאים כגון אלו עם עו"ד הבקי בתחום דיני הירושה.
   יש לוודא כמובן נתונים נוספים, האם כספי הביטוח הוגדרו כחלק מירשותו? מי הוגדר כמוטב בפוליסה (האם הקטין?).
   בכל מקרה, עת היה קטין, היה על חברת הביטוח להעביר את התגמולים, גם בגין חלקו של קטין, לידי האפוטרופוס. על האפוטרופוס לנהל את הכספים לטובתו ובנאמנות כלפי הקטין.
   בכל אופן, דרושים הפרטים לעיל כדי להבין טוב יותר את המקרה.
   שוב, מומלץ להיוועץ עם עו"ד רלבנטי לתחום.

   בהצלחה!

   רפאל אלמוג, עו"ד

  • #52635 הגב
   תמי
   אורח

   שוב שלום ותודה על התשובה, אנסה לחדד את השאלה: הצ'ק שקיבלתי מחברת הביטוח היה ממוען אלי בלבד. לא היה שום סימוכין או איזכור על מוטבים נוספים.רק שמי הופיע על הצ'ק. חברת הביטוח טוענת כי אין בידיה את האינפורמציה על התיק הזה מאחר וחלפו הרבה שנים מאז והוא נגרס. האם לא היה מחובתה של חברת הביטוח לידע אותי אם אכן היו קיימים מוטבים נוספים? על מי חובת ההוכחה בבית המשפט, כאשר לבני אין אף מסמך או ראיה המעידים כי הוא גם כן מוטב? תודה רבה על העזרה!

  • #52639 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   על ההמחאה של חברת הביטוח לא אמורים להיות פרטי המוטבים.
   האם לא קיבלת את הפוליסה לידך? הרי, רשימת המוטבים מופיעה בפוליסה.
   בכל אופן, העובדה כי המידע לא נמצא בידי חברת הביטוח כמובן בעייתי מאוד עבורה.
   בכל אופן, אם אין כל אסמכתא לבנך שהינו מוטב, נשאלת השאלה מכוח מה שילמו את התגמולים לך? האם מכוח היותך מוטבת או שמא מכוח היותך האפוטרופוסית של המוטב. חברת הביטוח צריכה לתת מענה לשאלות האלו. שכן, ככל ואת היית המוטבת, הרי שלא מדובר בכספים שהינם חלק מהירושה, ולכן הבן לא יכול לדרוש את "חלקו" בכספים. ככל והכספים הועברו אליך כאפוטרופוסית טבעית, אזי התייחסתי לבחינה הנכונה לעיל.

   בהצלחה!

   בברכה,

   רפאל אלמוג, עו"ד

מציג 2 תגובות משורשרות
מענה ל־ביטוח חיים למוטב קטין