ביטוח לאומי

 • מאת
  דיון
 • #40842 הגב
  סנקר אלישע
  Keymaster

  נפגעתי בתאונת דרכים בדרך לעבודה רציתי לברר את זכויותיי לגבי אחוזי הנכות

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #40843 הגב
   עו"ד שירי גליקמן
   אורח

   אלישע שלום.

   באם נגרמו לך נזקי גוף בתאונת דרכים בדרך לעבודה עומדות בפניך שתי אפשרויות:
   1) באפשרותך להגיש תביעה לחברת ביטוח החובה שלך בגין תאונת דרכים, לפי חוק נפגעי תאונות דרכים (חוק הפלת"ד). אל כתב התביעה עליך (או יותר נכון על העו"ד המייצג אותך) לצרף את כל התיעוד הרפואי המצביע על הנזק שנגרם לך כתוצאה מהתאונה, ובאם יהוו המסמכים "ראשית ראיה" לנכות ימונה מומחה רפואי מטעם בית המשפט אשר יקבע את שיעור הנכות שנגרמה לך כתוצאה מהתאונה ובגין נכות זו, וכן בגין ההוצאות הרפואיות שהוצאת, הפסדי השכר, עוגמת הנפש וכו' שנגרמו לך תקבל פיצויים מחברת הביטוח.
   אציין כי בגין תביעה לפי חוק הפלת"ד, אחריות חברת הביטוח היא מוחלטת, ולכן ללא כל קשר מי אשם בתאונה, ברגע שתוכיח נזקי גוף תוכל לקבל את מלוא הפיצויים המגיעים לך.
   כן אציין כי תקופת ההתיישנות בגין חוק הפלת"ד הינה 7 שנים.
   2) כמו כן באפשרותך להגיש תביעה לביטוח לאומי בגין תאונת העבודה- ראשית על המעסיק שלך למלא טופס ב.ל. 250 על מנת שהתאונה תוכר כתאונת עבודה. לאחר שתקבל תעודה רפואי מהרופא המטפל בתחום זה בקופת החולים, תוכל להגיש תביעה לתשלום דמי פגיעה בסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב לביתך, כאשר התשלום הינו בגין מקסימום 91 ימים בהם לא עבדת. לאחר תקופה זו באם עדיין לא תהיה מסוגל לעבוד בשל מצבך, תוכל להגיש תביעה לקבלת גמלת נכות מעבודה, ואז תוזמן לוועדה רפואית מטעם הביטוח הלאומי אשר תקבע את שיעור הנכות שנגרם לך כתוצאה מהתאונה, ואם ייקבעו לך מעל ל-20% נכות תגיע לך קצבת נכות מעבודה.
   אציין כי תקופת ההתיישנות לתביעה בביטוח לאומי הינה שנה מיום הפגיעה.
   בכל מקרה, ולצורך מיצוי זכויותיך בתביעות מול הגופים שציינתי, אני ממליצה לך בחום לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הפלת"ד.
   באם תרצה, יש באפשרותך לפנות אל משרדנו באמצעות דף יצירת הקשר שבאתר.

   לילה טוב ובריאות שלמה,
   שירי גליקמן, עו"ד
   אלמוג-שפירא, משרד עורכי דין

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־ביטוח לאומי

ביטול