השלמת הכנסה תג נכה

 • מאת
  דיון
 • #56080 הגב
  אור
  אורח

  שלום
  אני מתגוררת עם אבי קשיש, המקבל קצבת זקנה ושארים והשלמת הכנסה, יש לי רכב ששייך לי והוא רשום על שמי, אבי זכאי לתג נכה אך בגלל שיש חוק למי שמשולמת לו השלמה/הבטחת הכנסה ויש לו רכב תשלל הקצבה הזו, מאחר והרכב על שמי ואני רוצה להוציא תעודת תג נכה לאבי בגלל שאני לוקחת אותו איתי למקומות או לבדיקה שצריך אם התג נכה רק יהיה על שמונאבח הרכב הוא על שמי כמובן האם הקצבת השלמת הכנסה לא תשלל לו?
  תודה

מציג 4 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #56102 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   Keymaster

   שלום אור,

   מבוטח שיש בבעלותו רכב או שעושה שימוש בו (בבעלות אשתו או ילדו) ששוויו מעל ל-41,249 ₪ שולל את הזכאות לתוספת קצבת הבטחת הכנסה.

   לפיכך, אין זה משנה אם הרכב יהיה בבעלותך או בבעלות אביך, כל עוד האחרון עושה בו שימוש באופן קבוע.

   שימי לב, בתנאים מסוימים תהיה זכאות לתוספת כאמור גם למבוטח שיש ברשותו רכב ששוויו מעל ל-41,249 ₪. לנוחותך, ראי פרטים מלאים בפרק "רכב" מהאתר הביטוח הלאומי: https://www.btl.gov.il/benefits/old_age/hashHachZ/Pages/rechevZ.aspx

   בברכה,
   רפאל אלמוג, עו"ד

  • #56103 הגב
   אור
   אורח

   אבל אבי אין לו רשיון נהיגה הוא קשיש בעל תעודת עיוור ליקוי ראיה והרכב רשום על שמי כבר שנים וקניתי אותו מכספי רק התג נכה יהיה על שמו כדי שאוכל לקחת אותו למקומות שהוא יכול להיות בקרבתם להקל עליו? אז למה זה ישלול את זכאותו להשלמת הכנסה במידה ורק התג נכה על שמו?
   תודה

   • #56116 הגב
    עו"ד רפאל אלמוג
    Keymaster

    תג נכה על שמו יהווה אסמכתא כי אביך עושה שימוש ברכב ועלול להוביל לשלילת זכאותו לקצבת הבטחת הכנסה, וזאת למרות שאין ברשותו רישיון נהיגה.
    באפשרותך לעיין בתנאים הנ"ל באתר הביטוח לאומי: https://www.btl.gov.il/benefits/Income_support/Pages/hishuvincome.aspx

  • #56582 הגב
   אור
   אורח

   שלום
   שאלה מסכמת
   אבי הוא קשיש המוגבל ברגליו בעל תעודת עיוור הוא מקבל קצבת זקנה והשלמת הכנסה מגיע לו תג נכה לפי תעודת עיוור כאשר הוא איתי ברכב לצורך בדיקה או מקום מסוים בגלל ההשלמת הכנסה שלא ישלל אני נאלצת לוותר על זכותו לקבלת תג נכה כדי להקל עליו כאשר הוא עימי בנסיעה האן ביטוח לאומי לא יבין כזה דבר ? הרי הוא מקבל השלמת הכנסה ממש קטנה
   תודה

  • #56573 הגב
   אור
   אורח

   שלום
   זאת למרות שאבי קשיש בן 90 המקבל קצבת זקנה והשלמה? הרי רק בגלל ההשלמת הכנסה אי אפשר להוציא לו תג נכה שאוכל להקל עליו מרחק כשהוא איתי ברכב?
   תודה

   • #56601 הגב
    עו"ד רפאל אלמוג
    Keymaster

    אור שלום,

    תשובותיי הנ"ל נשארות בעינן. ככל ולאביך יוצא תו נכה, ייתכן כי בנסיבות מסוימות, תישלל זכאותו של אביך להשלמת הכנסה.
    מידע נוסף המפרט את התרחישים השונים מופיע באתר האינטרנט של המוסד לביטוח הלאומי: https://www.btl.gov.il/benefits/old_age/hashHachZ/Pages/rechevZ.aspx

    בברכה,
    רפאל אלמוג, עו"ד

  • #56605 הגב
   אור
   אורח

   שלום
   קראתי את הקישור שצירפת אפשר הסבר לגבי זה:
   אם קיבלת תוספת השלמת הכנסה לפני חודש ספטמבר 2012, ולא חלה הפסקה בזכאותך והיה בבעלותך או בשימושך או בבעלות או בשימוש בת זוגך רכב אחד, תמשיך להיות זכאי לתוספת, בלי ששווי הרכב יילקח בחשבון, כל עוד אתה ממשיך לעמוד בתנאים כפי שנקבעו לפני תיקון החוק:
   אבי קיבל לפני 2012 השלמת הכנסה ברצף לי עש רכב כבר 5 שנים זה גם לא ישנה את המצב כמו שכתוב בנ״ל?
   תודה

   • #56636 הגב
    עו"ד רפאל אלמוג
    Keymaster

    אור שלום,
    בנסיבות אלה, אין חשיבות לשווי הרכב בקביעת הזכאות לתוספת השלמת הכנסה לקצבה, כך שאדם העומד בתנאים כפי שנקבעו לפני התיקון לחוק יהא זכאי לתוספת כאמור, כפי שמפורט באתר של המוסד לביטוח לאומי.

    בברכה,
    רפאל אלמוג, עו"ד

מציג 4 תגובות משורשרות
מענה ל־השלמת הכנסה תג נכה