השלמת הכנסה תג נכה

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י   עו"ד רפאל אלמוג לפני 1 חודש.

 • מאת
  דיון
 • #56080 תגובה

  אור

  שלום
  אני מתגוררת עם אבי קשיש, המקבל קצבת זקנה ושארים והשלמת הכנסה, יש לי רכב ששייך לי והוא רשום על שמי, אבי זכאי לתג נכה אך בגלל שיש חוק למי שמשולמת לו השלמה/הבטחת הכנסה ויש לו רכב תשלל הקצבה הזו, מאחר והרכב על שמי ואני רוצה להוציא תעודת תג נכה לאבי בגלל שאני לוקחת אותו איתי למקומות או לבדיקה שצריך אם התג נכה רק יהיה על שמונאבח הרכב הוא על שמי כמובן האם הקצבת השלמת הכנסה לא תשלל לו?
  תודה

 • מאת
  תגובות
 • #56102 תגובה

  עו"ד רפאל אלמוג
  מנהל בפורום

  שלום אור,

  מבוטח שיש בבעלותו רכב או שעושה שימוש בו (בבעלות אשתו או ילדו) ששוויו מעל ל-41,249 ₪ שולל את הזכאות לתוספת קצבת הבטחת הכנסה.

  לפיכך, אין זה משנה אם הרכב יהיה בבעלותך או בבעלות אביך, כל עוד האחרון עושה בו שימוש באופן קבוע.

  שימי לב, בתנאים מסוימים תהיה זכאות לתוספת כאמור גם למבוטח שיש ברשותו רכב ששוויו מעל ל-41,249 ₪. לנוחותך, ראי פרטים מלאים בפרק "רכב" מהאתר הביטוח הלאומי: https://www.btl.gov.il/benefits/old_age/hashHachZ/Pages/rechevZ.aspx

  בברכה,
  רפאל אלמוג, עו"ד

 • #56103 תגובה

  אור

  אבל אבי אין לו רשיון נהיגה הוא קשיש בעל תעודת עיוור ליקוי ראיה והרכב רשום על שמי כבר שנים וקניתי אותו מכספי רק התג נכה יהיה על שמו כדי שאוכל לקחת אותו למקומות שהוא יכול להיות בקרבתם להקל עליו? אז למה זה ישלול את זכאותו להשלמת הכנסה במידה ורק התג נכה על שמו?
  תודה

  • #56116 תגובה

   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   תג נכה על שמו יהווה אסמכתא כי אביך עושה שימוש ברכב ועלול להוביל לשלילת זכאותו לקצבת הבטחת הכנסה, וזאת למרות שאין ברשותו רישיון נהיגה.
   באפשרותך לעיין בתנאים הנ"ל באתר הביטוח לאומי: https://www.btl.gov.il/benefits/Income_support/Pages/hishuvincome.aspx

מענה ל־השלמת הכנסה תג נכה