קרינה

הדיון הזה מכיל 2 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  איתמר לפני 8 שנים, 6 חודשים.

 • מאת
  דיון
 • #44027 תגובה

  איתמר

  רופא אורטופד שלח אותי בחצי השנה האחרונה ללא מעט בדיקות רנטגן, סי טי, מארי בשל בעיות גב קשות שיש לי באזורL5-S1 (לדעתי עצם הזנב). לאחרונה מצאו לי סרטן הערמונית. האם יש קשר בין השנים ? יכול להיות בגלל כל הקרינה.

 • מאת
  תגובות
 • #44028 תגובה

  עו"ד רפאל אלמוג

  איתמר שלום,
  שאלתך עיקרה במומחיות רפואית. אני מניח שהיא מצריכה גם ביצוע בדיקות רפואיות, לרבות שלילת האפשרות שהסרטן נגרם כתוצאה מגורם אחר. ככל וימצא כי יש קשר סיבתי בין הצילומים שעברת והקרינה ובין סרטן הערמונית שנגרם לך, ייתכן בהחלט שיהיה מקום להגיש תביעת רשלנות רפואית.
  עניין נוסף שיש לבחון הוא האם ניתן היה להימנע מביצוע הבדיקות שעה שאתה בעצמך כותב שהופנית בשל "בעיות גב קשות". אם הבדיקות היו בלתי נמנעות, הרי שזה משנה את התמונה.
  כמו כן, נשאלת השאלה האם הובהרו לך סיכונים כגון המחלה שנגרמה לך כתוצאה מהבדיקות שעברת ? ככל ומדובר בסיכון אפשרי שלא הוסבר לך, הרי שייתכן ותעמוד לזכותך עילת תביעה בשל הפרת החובה ל "הסכמה מדעת" (ראה מאמר שפורסם באתר בנושא).
  רק בריאות והצלחה !
  בברכה,
  רפאל אלמוג, עו"ד

  • #44029 תגובה

   איתמר

   לא נראה לי סביר והגיוני. אני לא מצליח להבין מה הטעם בביצוע שלושת הבדיקות בטווח זמן כל כך קצר. על כל פנים, אני מתכוון את זה עם מומחה אורתופד שהמליצו לי עליו.
   מודה לך על התשובה הרצינית.
   שבת שלום !

מענה ל־קרינה