20% נכות

• מאת
    דיון
  • #58697 הגב
    סיוון
    אורח

לפני חודש הייתי בוועדה לנכות כללית בתחום הנפשי. ועדה בנוכחות פסיכיאטר שבסופו של דבר נקבעו לי 20 אחוז נכות נפשית לצמיתות.
    הבנתי שזה לא מקנה לי קצבה חודשית אבל מה זה כן תורם לי? חוץ מהעובדה שזה מוכר במוסד לביטוח לאומי איך זה יכול לעבוד לטובתי?
    והאם זה מסכן אותי בעתיד מבחינת עיסוק בטיפול בתחום כלשהו עם אנשים? ומה בנוגע לרישיון הנהיגה?
    והאם ניתן בעתיד לבטל את אחוזי הנכות האלה אם אראה שזה מונע ממני התקדמות בעתיד?
    בתודה מראש

מציג 0 תגובות משורשרות
  • מאת
    תגובות
    • #58739 הגב
      עו"ד רפאל אלמוג
      מנהל בפורום

סיוון שלום,

ראשית, 20 אחוזי נכות כללית צמיתה בתחום הנפשי אכן אינם מקנים קצבה, אולם ייתכן כי את זכאית לשיקום מקצועי.
      מומלץ ליצור קשר עם הגורמים הרלוונטיים בביטוח הלאומי להתייעצות.

שנית, בנוגע לעיסוקים עתידיים, אין לכך תשובה משפטית והדבר תלוי בגורמים מולם תתנהלי בהמשך. ככל ותדרשי על ידי מעסיק כלשהו לחתום על ויתור על סודיות רפואית, הרי שניתן יהא להשיג מידע זה. בדבר שאלתך בנוגע לרישיון נהיגה, ככלל, אין מניעה להחזיק ברישיון נהיגה במקרה בו נקבעה נכות כללית נפשית, אולם ייתכן ותתבקשי, ע"י משרד הרישוי, להציג חוות דעת פסיכיאטרית. מומלץ להיוועץ בעו"ד שמתמחה בתחום.

שלישית, הביטוח הלאומי יכול לערוך בחינה מחדש של אחוזי הנכות במקרים שחל שיפור במצבך הרפואי בעקבות טיפול שעברת. נכות שנקבעה, לא ניתן לבטלה, בשונה מויתור על קצבה או זכאות לגמלה. הרישום קיים.

בברכה,
      רפאל אלמוג, עו"ד

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־20% נכות