כתבות רפואיות – מאמרים רפואיים

אבחנות ומושגים רפואיים מלווים כל אחד ואחת מאיתנו בעת קבלת טיפול רפואי.

 

עניין זה מקבל משנה תוקף בכל הנוגע לאבחנות ומושגים רפואיים הקשורים בטיפול נפגעי תאונת דרכים, רשלנות רפואית או כל תאונה אחרת.

 

אירועים אלה משלבים מונחים רפואיים אשר אינם נהירים וברורים לנפגע החפץ לממש את זכויותיו ולא תמיד מבין כשורה את משמעות המגבלה. פעמים רבות, אי הכרת תסמיני מחלה, גורר טיפול רפואי לא נכון או אי קבלת טיפול רפואי מקום שהיה צורך לשם קבלת פיצוי מלא עבור הנזקים שנגרמו.

 

במקרים אלה קיימים אבחנות ומושגים רפואיים שונים, אשר חוזרים על עצמם, כאשר ההבנה מה עומד מאחוריהם יכולה להעניק לכל אחד ואחת מאיתנו מידע בסיסי חשוב ביותר, בין השאר, בדבר דרך הטיפול בפגיעה ובהשלכותיה.

 

כך לדוגמא, פגיעת  צליפת שוט עקב תאונת דרכים הינה פגיעה שכיחה שכדאי לדעת את הסיבה להתרחשותה, כמו גם את הטיפול בה ואת השלכותיה. פרט לכך, קיימים מושגים רפואיים שונים השכיחים בתחום נזקי גוף, כגון: חבלת ראש, זעזוע מוח, בלט דיסק, פריצת דיסק, תסמונת התעלה הקרפלית, פגיעה נפשית, פגיעה בתר חבלתית, אירוע מוחי, אוטם שריר הלב ועוד ועוד אבחנות רפואיות אשר כדאי להכירם.

 

במקרים רבים הפגיעה גורמת להתפרצות של מחלות נוספות, אשר אינן נגלות לעין או אשר על פניו אינן נראות קשורות לתאונה, אך בירור מעמיק מגלה שמקורן בתאונה. כך למשל, עשוי אירוע טראומטי לגרום לעלייה ברמת הסוכר בדם. ללא ידיעת הדבר, לא היינו יכולים לקשר בין העלייה ברמת הסוכר לתאונה ולפנות בעקבות כך לקבלת טיפול רפואי על ידי הגורמים המתאימים.

 

הבנת המגבלה הרפואית עשויה גם לתרום רבות בניהול ההליך המשפטי ומימוש הזכויות. פעמים רבות, הבנת הנושא הרפואי, עשוי לשפוך אור על אמיתות דחיית תביעת ביטוח של חברת ביטוח. במקרים אחרים, כמו למשל תאונת דרכים, לטיפול הרפואי הנכון קיימת חשיבות ראייתית רבה, שכן, ללא קבלת הטיפול הרפואי הנכון והמתאים לשם הוכחת קיומה של מגבלה, לא יימנה בית המשפט מומחה רפואי והנפגע עשוי להיתקל בקשיים בהוכחת הנזק וקבלת הפיצוי המתאים.

 

לאור העובדה שתחום דיני הנזיקין והביטוח משיקים רבות לעולם הרפואה, אנו סבורים, כי מתן ידע בסיסי רפואי מהווה חלק בלתי נפרד מהליווי המשפטי המקצועי שיש ליתן למבקשים לממש את זכויותיהם המשפטיות. בהתאם לכך, ראינו לנכון לייחד באתר נושא נפרד העוסק בכתבות רפואיות, אשר נכתבו על ידי רופאים מומחים בתחומם ואשר כל מטרתן לצייד אתכם בידע רפואי בסיסי השכיח במקרים של נזקי גוף.

 

נדגיש, כי אין במידע הרפואי המפורסם בכתבות אלה כדי להוות תחליף לקבלת ייעוץ ו/או טיפול רפואי פרטני על ידי רופא מתאים.

 

במקביל ללווי רפואי הנדרש, אנו אף סבורים, כי בכל מקרה של מימוש זכויות עקב נזקי גוף, ישנו צורך בלווי משפטי צמוד על ידי עורך דין הבקיא בתחום. רק כך, ניתן יהיה באופן מקצועי ונכון להביא למיצוי זכויותיהם של נפגעי נזקי גוף.

 

גולשים יקרים, ככל וברצונכם לשאול שאלה או להתייעץ בנוגע לאמור בכתבה כלשהי, הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר דרך "דף יצירת הקשר" המופיע באתר ואנו נעשה את מירב המאמצים לבחון את בקשתכם ולהשיבכם דבר בהקדם.

 

אנו מקווים, כי המידע המפורסם באתר סייע לכם במימוש זכויותיכם.

 

לשליחת הערות בנוגע לכתבות המפורסמות באתר או במידה והמידע הרפואי המבוקש על ידכם לא נמצא באתר, נודה לכם באם תעדכננו בדבר, על מנת שנוכל לשפר ולהרחיב את המידע המצוי באתר ככל האפשר.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך