רשלנות רפואית דלקת מפרקים שגרונית

מידע משפטי אודות תביעות רשלנות רפואית דלקת מפרקים שגרונית. בין היתר הנושאים הנדונים בכתבה: מתי ייחשב טיפול רפואי ככזה המקים עילת תביעה ?

רשלנות רפואית דלקת מפרקים שגרונית
ישנם קרוב למאתיים סוגים שונים של מחלות מפרקים, כאשר דלקת מפרקים שגרונית (Rheumatiod Arthritis) היא אחת המחלות השכיחות בקבוצה זו. מדובר במחלה כרונית אשר פוגמת במפרקים ומובילה להריסתם באופן הדרגתי בד בבד עם הריסתן של רקמות נוספות.
תביעות מרשלנות רפואית דלקת מפרקים שגרונית מוגשות לעיתים כתוצאה:
– מאבחון שגוי או מאוחר
– ממתן טיפול רפואי ו/או תרופתי שאינו מתאים
– מאי הפנייה לביצוע בדיקות אובייקטיביות ו/או בדיקות המתחייבות בנסיבות עניין

חשוב לציין כי הרשימה הנ"ל אינה סוגרה ובהחלט יכולים להיות מקרים נוספים אשר בגינם ייפתחו בבתי המשפט הליכים של רשלנות רפואית דלקת מפרקים שגרונית.

לפיכך, ככל והינכם סובלים ממחלה זו, פנו לקבלת ייעוץ משפטי של עורך דין רשלנות רפואית, על מנת שהלה יוכל להתחקות אחר הטיפול הרפואי שניתן לכם (באמצעות רופא מומחה) ולייעץ לכם בדבר סיכוי תביעתכם לקבלת פיצוי עקב הטיפול הרפואי שקיבלתם.

 

לקבלת ייעוץ משפטי של עורך דין רשלנות רפואית אשר יעריך את אופן הטיפול הרפואי שקיבלתם בעקבות מחלת הפרקים נשוא הכתבה, באפשרותכם לפנות אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר המופיע באתר, או בטלפון 03-5117722, ואנו נשיבכם בהקדם האפשרי. פנייתכם חסויה, ומענה לפנייה מובטח.
רשלנות רפואית דלקת פרקת שגרונית ? מידע נוסף:
הקושי העיקרי בהוכחת תביעת רשלנות רפואית שעוסקת בדלקת מפרקים שגרונית הוא שהגורמים למחלה זו אינם ידועים. יחד עם זאת, הנחת מדע הרפואה הינה כי פעולת העישון עלולה לגרום לדלקות אלו, כאשר היא מצטרפת לנתונים גנטיים מסוימים. לא זו אף זו, ידוע כי הסובלים מהדלקת האמורה עשויים לחוות עייפות ועליית בטמפרטורת הגוף ובמקרים המתקדמים של הדלקת אף דלקות עיניים, עיוותים של המפרק ותסמינים נוספים.
לא למותר לציין כי התסמינים השונים שעלולים להופיע אצל חולה בדלקת מפרקים שגרונית מקשים על הרופאים הן באיבחון הדלקת האמורה והן בהבדלתה משאר סוגי דלקות המפרקים. עובדה זו הובילה להגשת תביעות רשלנות רפואית רבות, במסגרתן נטען כי הרופא התרשל באיבחון הדלקת, עובדה שגרמה להחמרת מצב המפרק של המטופל.

 

בהקשר זה יש להבהיר כי ניתן לאבחן דלקת מפרקים שגרונית באמצעות בדיקות מעבדה הבוחנות נוגדנים הייחודיים לדלקת זו. דע עקא, הנוגדן השיגרוני מופיע לעיתים רק בשלביה המאוחרים של המחלה, עובדה שמקשה עוד יותר על איבחון הדלקת. אשר על כן, כאשר הרופא מבחין בתסמינים המופיעים בדרך כלל אצל חולים בדלקת מפרקים שגרונית, אולם בדיקת המעבדה לא מעלה ממצאים אודות הימצאותם של נוגדנים שיגרוניים, עליו לבצע בדיקה לזיהוי נוגדן נוסף, אשר יש בו כדי להעיד על כינונה של המחלה בגוף המטופל.
נראה כי במקרה שבו הרופא המטפל לא יבצע במטופל את בדיקת הזיהוי השניה, כמפורט לעיל, זאת חרף הופעת התסמינים המובהקים של המחלה, ניתן יהיה להגיש כנגדו תביעת רשלנות רפואית לבית המשפט הרלוונטי ולטעון כי במחדלו האמור הוא סטה מהאופן שבו היה צריך הרופא הסביר לנהוג בנסיבות העניין. בית המשפט יפסוק לתובע פיצוי במקרה דנן רק אם יווכח שאותו מחדל בעריכת בדיקת הזיהוי, הוביל להחמרת מצבו הרפואי של המטופל או גרע בסיכויי ההחלמה שלו באופן משמעותי.
לאחר שאובחנה דלקת מפרקים שגרונית, על הרופא המטפל להורות למטופלו לשנות את אורח חייו, תוך שהוא רושם לו תרופות שמטרתן לחסל את הדלקת על ידי חסימת פעילות הנוגדנים האמורים. ישנם מצבים בהם לא די בטיפול הבסיסי האמור והרופא המטפל צריך להורות על ניתוח המפרק הדלקתי לשם קיבועו או החלפתו. בעניין זה יש לציין כי תביעות רשלנות רפואית דלקת מפרקים שגרונית מוגשות לעיתים בשל הוראות טיפול לקויות שניתנו על ידי הרופא המטפל. כך, בתביעות אלו מיוחסת לרופא המטפל רשלנות רפואית בהוראות הטיפול, בטענה כי הפרקטיקה הרפואית המקובלת למצבו הרפואי של המטופל חייבה את הרופא להפנותו לניתוח, אולם תחת זאת הוא ביכר להמשיך בטיפול תרופתי ובכך גרם למטופל לנזק ופגע סיכויי ההחלמה שלו.

 

לקבלת ייעוץ אישי וחסוי והערכת סיכוי תביעת רשלנות רפואית  ? הקלק כאן.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך