רשלנות רפואית | עורך דין רשלנות רפואית

לא מעט מההליכים המוגשים לבתי המשפט מכוח עילת הרשלנות הרפואית מקורם בטיפול רפואי רשלני של רופא שיניים. במסגרת כתבה זו ריכזנו עבורכם את המקרים הנפוצים בהם ייתכנו מקרים של רשלנות רפואית ומה על מטופל הסבור כי נגרם לו נזק בשל מתן טיפול רפואי רשלני לעשות.

מי מאיתנו לא מגיע פעם בכמה זמן למרפאת השיניים. בדיקה כללית, סתימה, כתר וכו' הינם טיפולים ובדיקות שגרתיות בחיינו. ישנם גם טיפולי שיניים נוספים ומורכבים יותר אשר מבוצעים לכל מטופל בהתאם למצבו הדנטאלי.

 

 

רשלנות רפואית של רופא שיניים הינה מצב בו רופא השיניים עושה דבר מעשה או לחילופין לא עושה דבר מה, כאשר הדבר עומד בניגוד לסטנדרט הרפואי הנדרש מרופא שיניים סביר. על מנת שתיקבע רשלנות רפואית של רופא שיניים צריך להוכיח כי במקרה הספציפי הפר רופא השיניים את חובת הזהירות שלו כלפי המטופל ובשל אותה ההפרה נגרם למטופל נזק.

 

בבתי המשפט מתנהלים תיקים לא מעטים שעניינם רשלנות רפואית של רופא שיניים. כך לדוגמא, ישנו מקרה בו במהלך טיפול שיניים ניתנה למטופלת זריקה באופן רשלני אשר גרם לפגיעה בעצב. פגיעה שכזו יכולה להשפיע על תזוזות שרירי הפנים, וכמו כן להשפיע על התחושה באזור הפנים והלסת. באותו המקרה טענה המטופלת כי רופא השיניים התרשל כאשר החדיר את המזרק עמוד מדי באופן שגרם לפגיעה להיות בלתי הפיכה. לטענת המטופלת, רופא השיניים לא ביצע את הבדיקות הנדרשות טרם הטיפול, שאם היה מבצען יכול היה הדבר למנוע את הנזק שגרם, שכן היה מודע יותר למצב הדנטלי של המטופלת ולתצורה של הלסת.

 

 

 

ישנם תיקים נוספים הנוגעים לסוגיה של רשלנות רפואית של רופא שיניים. יכול וגם טיפול שיניים מבחירה יביא למקרה של רשלנות רפואית. כך לדוגמא יכול מטופל להגיע למרפאת שיניים ולבקש יישור שיניים ו/או ביצוע כתרים חדשים. מדובר בהליך רפואי אשר מומחה לתחום יכול לבצעו, אולם הליך זה לא חף מסיכונים, וכמו כן בטיפול לא נאות יכול לגרום לנזקים רפואיים אמיתיים וזאת מעבר לנזקים האסתטיים שנגרמים לאותו המטופל.

 

כפי שניתן לראות, רשלנות רפואית של רופא שיניים יכולה לגרום לנזקים אשר לעיתים אינם קלים בכלל. אין לזלזל בביצוע הליך רפואי בתחום השיניים ועל הרופא והצוות הרפואי להתייחס לכל טיפול באופן המתחייב מאופיו של הטיפול. עליהם להכין את המטופל היטב, להסביר לו את הסיכונים והסיכויים של הטיפול ולהחתימו על הסכמה לביצוע הטיפול בהתאם למתחייב בחוק זכויות החולה (בהתאם לסוג הטיפול).

 

כאשר מטופל סבור כי נגרם לו נזק בגין רשלנות רפואית של רופא שיניים הוא יפנה אל עורך דין רשלנות רפואית העוסק והבקיא בתחום. עורך דין רשלנות רפואית יפנה את המסמכים הרלבנטיים למומחה בתחום אשר לאחר בדיקת המטופל יקבע האם נזקי המטופל הם אכן תוצאה של רשלנות רפואית או שמדובר בהתממשות סיכון טבעי של הטיפול. ככל ואכן יקבע המומחה כי מדובר ברשלנות רפואית של רופא השיניים, יפעל עורך הדין להגיש תביעה לבית המשפט כאשר התביעה תיתמך על ידי חוות הדעת הרפואית של המומחה. זו הדרך שבה על המטופל ללכת בכדי למצות את מלוא זכויותיו ולעמוד על קבלת פיצוי בגין נזקו.

 

רשלנות רפואית של רופא שיניים יכולה בהחלט להביא למטופל שניזוק פיצוי על נזקיו, אולם לצורך מימוש זכויותיו על המטופל לפנות למשרדו של עורך דין רשלנות רפואית ורק לאחר בחינת המקרה הספציפי ניתן יהיה לקבוע האם יש מקום לפעול מבחינה משפטית ולחייב את הרופא שהתרשל לשלם לניזוק פיצויים.

 

נבקש להפנות אתכם בהקשר זה לכתבה נוספת שנערכה באתר בנושא רשלנות רפואית שיניים.

 

בכל מקרה בו אתם או מי מיקירכם סבור כי נגרמו לו נזקים בשל רשלנות רפואית של רופא שיניים, אנו ממליצים לפנות לייעוץ אישי ופרטני אצל עורך דין רשלנות רפואית הבקיא בתחום משפטי זה.

 

לייעוץ אישי וחסוי של עורך דין רשלנות רפואית באפשרותכם לפנות אלינו באמצעות טופס יצירת הקשר המופיע באתר.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום רשלנות רפואית

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.