להתנהל נכון מול החברות עם עו"ד ביטוח מתאים

עו"ד ביטוח

תביעות ביטוח עשויות להיות מורכבות, להימשך זמן רב מאד ולעיתים גם להידחות. ההתמודדות אל מול חברות הביטוח אינה קלה ועשויה גם להיות מתסכלת מאד. לחברות הביטוח השונות משאבים רבים ואמצעים שונים המסייעים להן להתמודד אל מול תביעות אלו. למבוטחים עצמם אין את היכולת, הכוח וגם את האמצעים לעשות זאת, פעמים רבות, נכון, ובעיקר ? יעיל. ובכל זאת, בעזרתו של עו"ד ביטוח ניתן להתמודד עם חברות הביטוח ולממש את כל הזכויות, המגיעות למבוטח, במידה ותביעתו נדחתה.

כיצד בוחרים עו"ד ביטוח?

ישנם לא מעט עורכי דין, המתמחים בנושא תביעות ביטוח מסוגים שונים. עו"ד ביטוח יכולים לסייע למבוטחים באופן משמעותי הן בייעוץ ראשוני מקדים והן בביצוע התביעה עצמה וכל ההתנהלות הכרוכה בכך.

אם אתם זקוקים לעזרתו של עורך דין, הנה כמה נקודות חשובות, שתסייענה לכם לבחור את עורך הדין המתאים ביותר:

  • התמחות בתחום תביעות הביטוח – אחת הנקודות החשובות ביותר, בעת בחירת עו"ד, היא התייחסות לתחום מומחיותו. חשוב לוודא כי עורך הדין הנבחר מתמחה בתחום הרלוונטי ואך ורק בו. בדרך זו ניתן להבטיח כי יהיה ממוקד יותר ואף בקיא בכל היבטיו השונים של תחום זה.
  • ותק ומוניטין – בדומה לבחירת בעלי מקצוע מתחומים אחרים, גם בחירת עו"ד ביטוח מצריכה התייחסות לניסיונו של עורך הדין ולוותק המקצועי שלו. יש לוודא כי הוא אכן בעל ניסיון בתחום וכי התנסה בעבר בתביעות ביטוח דומות של מבוטחים אחרים.
  • קבלת המלצות מלקוחות – מומלץ לפנות אל לקוחות קודמים לצורך קבלת חוות דעת ולשאול אותם לגבי מידת שביעות רצונם מתפקודו של עורך הדין לאורך כל הדרך.
  • כימיה ותקשורת טובה – זוהי נקודה חשובה במיוחד. עורך הדין ילווה אתכם בשעות לא פשוטות. הוא ייצג אתכם אל מול המערכת המשפטית ואל מול מערכות ומוסדות שונים. חשוב שתהיה ביניכם תקשורת טובה וכימיה, החל מפגישתכם הראשונה.

כיצד להיערך לפגישה עם עורך הדין?

לאחר שבחרתם את עורך הדין המתאים, תוך בחינת כל הנקודות החשובות, חשוב שתערכו נכון לקראת פגישתכם איתו על מנת שניתן יהיה להתקדם ולנהל נכון את התביעה. כשמדובר בתביעות ביטוח, יש להביא מסמכים שונים, המתייחסים הן לתביעת הביטוח עצמה והן לדחייתה על ידי חברת הביטוח. חשוב להביא את פוליסת הביטוח, את פירוט התנאים השונים הקשורים בה, את חוות דעת המומחים ואת מכתב הדחייה של חברת הביטוח. במידה ומדובר בתביעות ביטוח הקשורות לענייני בריאות, חשוב במיוחד להביא לפגישה עם עורך הדין גם מסמכים רפואיים שונים, הן מקופות החולים, בתי החולים ואף מהביטוח הלאומי, במידה ויש כאלה.

חשיבות הפנייה אל עורך הדין ואופן התנהלותה

מכיוון שפנייה אל עו"ד ביטוח היא הזדמנות לממש את הזכויות השונות, ובמיוחד אם אלו נדחו על ידי חברת הביטוח, חשוב לפנות בהקדם אל עורך דין מקצועי ומתאים. במסגרת הפגישה הראשונה יבחן עורך הדין את המסמכים השונים, שהובאו אליו, ויבדוק האם אכן קיימת עילה לתביעה. במידה וכן, מהם סיכוייה וכיצד יש לבצעה. בפגישה זו חשוב להבין היטב כיצד פועלות המערכות השונות, ובמיוחד במידה ואכן מתקבלת החלטה להגיש תביעה בין אם במסגרת סדר דין רגיל ובין אם במסגרת סדר דין מקוצר.

נכון, מדובר בהליך שאיננו פשוט, גם לאחר ההחלטה לתבוע את חברת הביטוח. אולם, יש לזכור, שבדרך זו תוכלו לממש את כל הזכויות המגיעות לכם, בהתאם לחוק, ובעיקר – בהתאם לפוליסת הביטוח שעליה חתמתם ולה מחויבת חברת הביטוח.

האם הכתבה סייעה לך? כןלא מצאת טעות בכתבה? נשמח לדעת!
הגיבו לכתבה

נשמח לשמוע את דעתכם לגבי המפורט בכתבה.

שאלו בפורום דיני ביטוח

מוזמנים לשאול כל שאלה בפורום מקצועי ולקבל מענה על ידי עורכי דין.

קבוצת "הבית המשפטי למבוטח" בפייסבוק ממתינה לכם

הצטרפו לדיונים מקצועיים בנושא בקבוצת הפייסבוק

פנו אלינו

מוזמנים לפנות לייעוץ מקצועי שיינתן ללא התחייבות ובסודיות מלאה.

התגובה שלך