אובדן כושר עבודה תביעה

 • This topic has 2 תגובות, משתתף 1, and was last updated לפני 4 months by עו"ד רפאל אלמוג.
 • מאת
  דיון
 • #57412 הגב
  דיקלה
  אורח

  היי שאלה. ב2014 משכתי את כספי הפנסיה והפיצוים שלי. חליתי בדיכאון לידה התחלתי עבודה חדשה כבר 5 שנים עם קרן פנסיה חדשה. חזר לי שוב הדיכאון האם אפשר לתבוע על אובדן כושר עבודה כמובן יש לי את כל המסמכים אך האם הפנסיה תכיר בי למרות שמשכתי לפני חמש שנים את הכסף? המשכורת שלי היום היא 9,500₪. אני יודעת שמקבלים 75% אך למרות שמשכתי את הכסף?

מציג תגובה משורשרת 1
 • מאת
  תגובות
  • #57426 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   דיקלה שלום,
   יש לבחון את התנאים הכלליים בתקנון קרן הפנסיה, לרבות תקופת ההמתנה הקבועה. ככל והינך עומדת בתנאים הקבועים בתקנון, תוכלי להגיש תביעת אובדן כושר עבודה.
   ככלל, כפי שתוכלי לראות בכתבה המפורטת הנמצאת באתרנו ואשר עוסקת בהבדלים בין קרן פנסיה לביטוח, הרי שבקרן פנסיה לא נהוג לבצע חיתום והחרגות בעת ההצטרפות, אך מנגד ישנה תקופת אכשרה בת 60 חודשים בגין מצב שהיה קיים ערב ההצטרפות. חשוב מאוד להבין מה בדיוק נעשה (שכן הכלל אינו מעיד על הפרט והנסיבות האישיות שלך).
   מומלץ לעיין בתנאי תקנון הקרן הספציפי.
   מומלץ להיוועץ בעו"ד העוסק בתחום.

   בריאות והצלחה,
   רפאל אלמוג, עו"ד

  • #57496 הגב
   צופית
   אורח

   הי, אני עצמאית ועוסקת בטיפול בשיקום אורטופדי ומורה לתנועה . לפני כחודשים עברתי פריצת דיסק בגב ומאז אני מושבתת .
   רכשתי פוליסה של אובדן כושר עבודה שמכסה רק אחרי 3 חודשים (לצערי). האם ניתן אחרי 3 חודשים לתבוע על כל התקופה שלא עבדתי? כרגע אני עדין לא הולכת או יושבת בלי כאב ויקח לי לפחות עוד חודש,במקרה הטוב. לחזור לתפקוד.
   תודה

   • #57509 הגב
    עו"ד רפאל אלמוג
    מנהל בפורום

    צופית שלום,
    ככלל, על מנת להגיש תביעת אובדן כושר עבודה לחברת הביטוח, יש להוכיח כי המבוטח נמצא במצב של אובדן כושר עבודה מעבר לתקופת ההמתנה הקבועה בפוליסה.
    במידה ונרכשת הרחבה לפוליסה בדמות נספח פרנצ'יזה, ניתן לקבל תשלום גם בעבור תקופת ההמתנה, או למצער חלקה, אך זאת כמובן, בכפוף להיות המבוטח במצב של אובדן כושר עבודה בתום תקופה ההמתנה ולאחריה.
    מכל מקום, מומלץ להיוועץ בסוכן ביטוח או עו"ד העוסק בתחום.

    בריאות והצלחה,
    רפאל אלמוג, עו"ד

מציג תגובה משורשרת 1
מענה ל־אובדן כושר עבודה תביעה