אשפוז כפוי

 • מאת
  דיון
 • #44195 הגב
  חולת נפש
  מנהל בפורום

  לפני מספר שנים אובחנתי על ידי רופאי קופת החולים שלי כמי שסובלת מסכיזופרניה, ונשלחתי לאשפוז כפוי. לאחר תקופה ממושכת שונה האבחון ולא משום שחל שינוי במצבי הרפואי אלא משום שאחד הרופאים התעקש שאיני סובלת מהמחלה ובאמת שונתה האבחנה שחררו אותי מאשפוז.
  האם אני יכולה להגיש תביעת רשלנות רפואית ?
  האם חוק ההתיישנות חל עלי למרות שהייתי מאושפזת באשפוז כפוי ?

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #44196 הגב
   עו"ד שירלי מיור
   אורח

   שלום רב,
   שאלתך הינה שאלה שמעלה עניין רב, שכן מבחינה משפטית, ככל ואכן כך אירע המקרה, מדובר בדבר חמור ביותר ויש לכך השלכות משפטיות במובנים רבים ולא רק במובן של רשלנות רפואית (תביעה בגין כליאת שווא, למשל).
   על מנת לתת לך תשובה מקצועית וקונקרטית, יש צורך לבחון את תיקך הרפואי לעומק. בין יתר השאלות שיש לבחון, יש לבדוק מדוע אובחנת מלכתחילה כסובלת מסכיזופרניה. האם מדובר באבחנה שגויה שהובילה לאשפוזך הכפוי, התעלמות מממצאים מהותיים או פרשנות שגויה שלהם, או שמא מדובר באבחנה שהייתה סבירה בזמנו לאור הנסיבות והתסמינים שהתגלו אצלך במועד בו אובנת כחולה בקופת החולים.
   תשובות לשאלות אלה יתבררו לאחר מעבר על תיקך הרפואי וכמובן לאחר התייעצות עם מומחה רפואי בתחום הרלוונטי.
   באשר לשאלתך בדבר חוק ההתיישנות, הדבר תלוי בשאלה האם את נחשבת בעיני החוק לפסולת דין והאם מונה לך אפוטרופוס בזמן בו היית מאושפזת. בכל מקרה, על פניו נראה כי במקרה הזה תקופת ההתיישנות תחל אך ורק החל מהיום בו גילית לראשונה כי שונתה אבחנתך ולא מהיום בו אושפזת.
   מומלץ כי תפני לעו"ד המתמחה ברשלנות רפואית אשר יסייע לך בבירור זכויותייך יותר לעומק.
   ניתן לפנות לייעוץ אישי דרך אתר זה, תחת הלינק "ייעוץ אישי".

   בהצלחה,
   שירלי מיור, עו"ד.

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־אשפוז כפוי