בגניבת רכב

  • מאת
    דיון
  • #42830 הגב
    עוזי
    Keymaster

    ?רכב ייחשב כגנוב לאחר 21 יום מיום ההודעה למשטרה על הגניבה "
    הציטוט הנ"ל הוא מפוליסת הביטוח שלי בחברת הביטוח איילון ,
    הרכב נגנב ב- 12 אוקטובר האם זה אומר שאני אקבל את הכסף מהביטוח עד לסיום ספירת 21 יום מיום הגניבה או שיש לציטוט הנ?ל פרשנויות אחרות .
    האם יש למי לפנות אם אני לא מפוצה בזמן עפ?י הפוליסה ?
    תודה . 

מציג 0 תגובות משורשרות
  • מאת
    תגובות
    • #42831 הגב
      עו"ד רפאל אלמוג
      אורח

      עוזי שלום,
      איני מבין את דו המשמעות אליה הינך מכוון. הסעיף חד וברור וכוונתו ל – 21 ימים ממועד ההודעה על הגניבה למשטרת ישראל.
      יחד עם זאת, ייתכן והסעיף אינו חוקי, הואיל והוא מתנה על סעיף 27 של חוק חוזה הביטוח (עליו לא ניתן להתנות אלא לטובת המבוטח). לפי סעיף 27 של חוק חוזה הביטוח, על חברת הביטוח לשלם את תגמולי הביטוח בתוך 30 ימים מהמועד שהתקבלו בידיה מלוא הפרטים הדרושים לה לבירור חבותה. על פי הסעיף, בהנחה וחברת הביטוח קיבלה מיד לאחר הגניבה את מלוא הפרטים הדרושים לה כאמור, הרי שגם אם הגשת באיחור את ההודעה למשטרה, אין נפקות לתנאי וחברת הביטוח צריכה לשלם לך בתוך 30 ימים מקבלת מלוא הפרטים הדרושים לה לבירור החבות.

      בברכה,

      עו"ד רפאל אלמוג
      אלמוג-שפירא, משרד עו"ד

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־בגניבת רכב