ביטוח לאומי מצטרף לתביעת נזיקין

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  עו"ד רפאל אלמוג לפני 4 שנים, 1 חודש.

 • מאת
  דיון
 • #43936 תגובה

  סימון

  מדוע ביטוח לאומי מצטרף לתביעה בתביעת נזיקין שאינה תאונת עבודה, בגלל שהיא משלמת גמלת נכות? האם לכל תביעה שהיא משלמת גמלת נכות היא מצטרפת ואז בפסק דין היא מקבלת את כל הגמלה מרגע ששילמה עד לפנסיה,מה עושים?זה מקזז את כל סכום התביעה.

 • מאת
  תגובות
 • #43937 תגובה

  עו"ד רפאל אלמוג

  שלום סימון,
  שאלתך כללית ואקדמית. לכן, אתה מוזמן להפנות שאלה יותר נקודתית ונתייחס אליה.
  לידיעתך, בין אם מדובר בענף נפגעי עבודה ובין אם מדובר בענף נכות כללית, ברגע שהמוסד לביטוח לאומי משלם תגמולים אשר נגרמו למבוטח בשל אחריות של צד שלישי, הוא רשאי לתבוע מאותו צד שלישי את הנזקים האלו. גם הצד השלישי זכאי לקזז סכומים אלה מתביעתו. זהו עקרון הקיזוז בנזיקין. מניח שלכך התכוונת.

  בריאות והצלחה.

  בברכה,

  עו"ד רפאל אלמוג

 • #43938 תגובה

  סימון

  שלום,
  כתבת שביטוח לאמי רשאי להצטרף לתביעת צד שלישי בנזיקין,מה זאת אומר רשאי ,הם לא עושים זאת על כל תביעת נזיקין שהתובע מקבל גימלה,מדובר במזל אם הם הצטרפו?
  האם הצד השלישי יכול לחייב את מלל לפתוח שוב את אחוזי הנכות והגמלה לסוגיו כדי לנסות אולי היו אחוזים נמוכים וגמלה נמוכה יותר כדי שהצד השלישי ישלם כמה שפחות,והאם זכות מלל לא לפתוח שוב מכל סיבה.
  תודה

  • #43939 תגובה

   עו"ד רפאל אלמוג

   זכות של אדם / אישיות משפטית בדין היא לעולם אינה חובה. הביטוח הלאומי יכול להגיש תביעת שיבוב, אך אי אפשר לחייבו. בשנים האחרונות, לנוכח תיקון שבוצע בחוק (חיוב תאגידי הביטוח בדיווחים), נוהג הביטוח הלאומי להגיש תביעות שיבוב. אך שוב, משפטית, אינו מחויב. יש לו סיבה לעשות כן.
   לגבי השאלה השניה, אין שום מקור או סמכות חוקית המטילה חובה כזאת על המל"ל.

   בברכה,

   עו"ד רפאל אלמוג

מענה ל־ביטוח לאומי מצטרף לתביעת נזיקין