בירור לגבי שיקום מקצועי

הדיון הזה מכיל 5 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י   עו"ד רפאל אלמוג לפני 1 שנה, 4 חודשים.

 • מאת
  דיון
 • #41475 תגובה

  דיאנה

  שלום רב,
  הנני נכה 100 אחוז מתוכם 40 אחוז נכות נפשית לצמיתות והשאלה שלי היא כזו,פניתי לשיקום לפני כמה ימים לברר האם מגיע לשיקום מקצועי,דיברתי עם הע"ס של השיקום והיא ממש התנערה ממני וזה במילים עדינות..אמרה שיש לי נכות נפשית ולכן אין לי מה לחפש כאן והיא לא יכולה לדעת האם אני יציבה בכלל,אמרתי לה שאני מעוניינת ללמוד והיא מייד דחתה את בקשתי בטענה שכבר יש לי תעודה אחת(של מזכירה רפואית)שכמובן נלמדה מכספי ללא שום עזרה מצד ביטוח לאומי,כעט ביררתי בהרבה מקומות וכולם אמרו לי פה אחד שכן מגיעים לי לימודים ושיקום מקצועי ואני גם מכירה אנשים עם מחלה כמו שלי בדיוק ואותה הנכות שלומדים כבר עכשיו לתואר במימון של ב"ל..אני רוצה להבין למה הע"ס התנערה ממני ככה,האם זה מקובל? למה שיקרה לי שהביטוח הלאומי לא מממן תארים יותר כשאני מכירה כבר עכשיו חברים שלי שלומדים כבר שנה שנייה לתואר ובמכינה האקדמאית..מה זה השקרים האלה,אני מרגישה שממש התנערו ממני וגרמו לי עוגמת נפש של ממש..לכן אני פונה אליכם כדי לברר שוב מה מגיע לי ,תודה מראש.

 • מאת
  תגובות
 • #41476 תגובה

  עו"ד רפאל אלמוג

  שלום דיאנה,
  אין המדובר בשאלה משפטית, אלא בשאלה רפואית מקצועית, אשר צריכה להתברר על ידי בחינה של רופאים מקצועיים בתחום ובכלל זה רופא תעסוקתי. לפיכך, ככל ואת סבורה שיש מקום לשיקום מקצועי, עליך להיוועץ עם מומחים כאמור ולהגיש במידת הצורך ערר / ערעור על הליך הביטוח הלאומי.

  בברכה,

  עו"ד רפאל אלמוג

 • #53987 תגובה

  עמוס יששכר

  עבדתי במשך 28 שנה בתור שכיר נפגעתי בעבודה לאחר מכן פוטרתי מהעבודה הקמתי עסק עצמאי באותו התחום שעבדתי בו במהלך השנה חלה החמרה במצבי הרפואי וניגשתי לשיקום מיקצועי אישרו לי את תוכנית הלימודים השאלה שלי היא מה גובה הסכום שאני מקבל במהלך הלימודים זאת אומרת המשכורת החודשית במהלך הלימודים לפי מה זה מחושב לפי השמאות שלי או שזה סכום קבוע?

  • #53996 תגובה

   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   שלום עמוס,
   לאחר שאושרה לך תכנית השיקום בשילוב ההתאמות הרלבנטיות, עלייך להגיש מדי חודש את פירוט ההוצאות ודרישות התשלום, על גבי הטפסים המתאימים.
   התשלומים יבוצעו כהחזר למשתקם, אלא אם צוין אחרת ובהתאם להוצאה בפועל ולהצגת קבלות.
   ראה פירוט תשלומי שיקום ושירותי תמיכה והנגשה באתר הביטוח הלאומי.

   בברכה,

   רפאל אלמוג, עו"ד

 • #53998 תגובה

  עמוס יששכר

  לעו"ד אלמוג קודם כל תודה רבה שחזרת אליי אבל לא ענית על שאלתי אני אמור לקבל גם דמי מחייה זה נקרא לפי מה זה מחושב לפי השמאות שלי?

  • #54000 תגובה

   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   היכנס לקישור ששיתפתי.
   יש שם פירוט בגין החזר ההוצאות והתקרות.

מענה ל־בירור לגבי שיקום מקצועי