האם כדאי לרשום רכב שני על שם בת הזוג?

 • מאת
  דיון
 • #55486 הגב
  ראובן
  אורח

  אני שוקל לקנות בימים הקרובים רכב חדש, כך שלמשפחתי יהיו שני רכבים, כאשר באחד כנראה שאני אסע רוב הזמן ובשני אישתי. יש באפשרותי לרשום את הרכב החדש על שמי, כך ששני הרכבים שבבעלות משפחתי יהיו רשומים על שמי, או על שם אשתי, כך שרכב אחד יהיה רשום על שמי והשני על שם אשתי.

  רציתי לברר האם יש יתרון ברישום הרכב השני על שם אשתי, כך שעל כל אחד מבני הזוג יהיה רשום רכב אחד בלבד, מבחינת הסיכון להיות מסורב ביטוח עקב צבירת תאונות בשני הרכבים.

  אם תקרה, חס וחלילה, תאונה אחת ברכב אחד, וגם תאונה אחת ברכב השני: אז אם שני הרכבים רשומים על שמי, אני עלול להיות מסורב ביטוח, מאחר ושתי תאונות רשומות על שמי (שני רכבים על שמי, תאונה אחת לכל רכב). אם הרכב האחד יהיה רשום על שמי והשני על שם אשתי, אז לכל אחד מבני הזוג תהיה תאונה אחת, ואף אחד לא יצבור שתי תאונות ויהיה מסורב ביטוח.

  האם החישוב שלי נכון? או שצבירת שתי התאונות בכדי להיות מסורב ביטוח הן לפי הרכב ולא לפי הבעלים, ואז אין חסרון בבעלים אחד שמחזיק מספר רכבים מבחינת הסיכון לצבור שתי תאונות ולהיות מסורב ביטוח?

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #55536 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   שלום ראובן,
   שאלתך אינה משפטית, אלא ביטוחית ולכן יש להפנותה לסוכן ביטוח.
   מבלי לגרוע באמור, חשוב לדעת כי בעת הצטרפות לביטוח, חברות הביטוח נוהגות לבחון גם את עברו של הרכב וגם את עברו הביטוחי של הבעלים, או כל נהג אחר אשר עתיד לנהוג בו.
   לפיכך, פיצול הרכבים לשני בעלים אינו משנה את רמת הסיכון להיות מסורב ביטוח בעקבות ריבוי תאונות.
   בהצלחה.

   בברכה,

   רפאל אלמוג, עו"ד
   אלמוג – שפירא, משרד עורכי דין

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־האם כדאי לרשום רכב שני על שם בת הזוג?