החרגה בביטוח קיים

 • מאת
  דיון
 • #51465 הגב
  רבקה
  אורח

  שלום,אני בת42 .משנת 1995 אני משלמת ביטוח חיים ,ב2007 בגלל שעברתי בנק ,שנה לא העבירו לי הוראת קבע לביטוח בגלל שהבנק לא העביר את ההוראת קבע הזו ברישום. ורק אחרי שנה הודיעו לי מהביטוח שלא מקבלים הוראת קבע ושילמתי לאחור הכל ,באותו מעמד הם החריגו לי בעיות נפשיות שניפגעתי בזמן הביטוח(לקחתי ב2000 תרופה לדיכאון).ב20009 חליתי בסכיזופרניה ואיבדתי את עבודתי ,בעלי שלח ישר לביטוח והם אמרו שלא מגיע בגלל שזה בעיות נפשיות (שהחריגו באמצע הביטוח),בגלל שזה נפשי האם אין התיישנות ,האם ניתן לקבל מהם אובדן כושר עבודה?
  גם ממבטחים אני צריכה לקבל, אבל הם אמרו שהייתי צריכה להפריש למבטחים 6 שנים ורק אז ניכנסת לאפשרות של אובדן כושר עבודה.
  אשמח לתשובות ..תודה

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #51467 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   שלום רבקה,
   בהחלט יכול להיות שהיה ניתן לפעול בעניין, אך אני חושש שהתיק שלך נמצא בפני התיישנות (הדבר מחייב בדיקה קפדנית ביחס לאפשרות להארכת התקופה, בכפוף לסייגים הקבועים בחוק ההתיישנות).
   ראשית, לא ברור האם ההחרגה שבצעו בשנת 2008 בעקבות אי תשלום, בוצעה כדין.
   ככל והפוליסה לא בוטלה, אכן יש לגבות תשלומים שהיו בחוב, אך לא ניתן לבצע החרגה בדיעבד. אולם, חלפו 7 שנים מאז בוצע הדבר, ולכן באופן תיאורטי את נמצאת תחת תקופת ההתיישנות.
   ניתן להאריך בכפוף לסייגים הקבועים בחוק, אך מדובר בתנאים מאוד קשים.
   לכן, ללא ביטול ההחרגה ושמירה על הרצף החיתומי בפוליסה, דחיית התביעה על ידי חברת הביטוח, מאוד קשה (בהנחה שאכן מדובר במצב של אובדן כושר עבודה בגין מחלה שהוחרגה).
   באשר לקרן הפנסיה, לרוב קיימת תקופת אכשרה בת 60 חודשים, לפיה ככל ועמית הצטרף לקרן כשהוא סובל מבעיה כלשהי, הוא יוכל לתבוע בגינה פנסיית נכות, רק אם חלפו 60 חודשים. בכל מקרה אחר, התביעה תידחה.

   המון הצלחה, ובריאות שלמה.

   בברכה,

   עו"ד רפאל אלמוג

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־החרגה בביטוח קיים