התיישנות תביעת ביטוח לגמולי סיעוד

 • מאת
  דיון
 • #42156 הגב
  אבשלום
  Keymaster

  חברת ביטוח תבעה החזר כספי ששולם ביתר.בקשתי קזוז בטענה שקרות הארוע היה מספר חדשים לפני הגשת התביעה.במחלוקת פניתי למפקח על הביטוח שהמהמה בתשובתו.חברת הביטוח תבעה אותי והפסידה.השופט אשר את הקזוז.השאלה-האם ההתיישנות נעצרת בגלל המשפט והפניה למפקח או שבגלל שאני לא תבעתי חלה ההיתיישנות?

מציג תגובה משורשרת 1
 • מאת
  תגובות
  • #42157 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   אורח

   פנייה למפקח על הביטוח לא עוצרת את מניין ההתיישנות. רק פתיחת תיק / תביעה בבית משפט עוצרת את מניין ההתיישנות.
   בכל הזמן שהתיק מתנהל בבית המשפט לא מונים את תקופת ההתיישנות.

   בברכה,

   עו"ד רפאל אלמוג
   אלמוג-שפירא, משרד עורכי דין

  • #56631 הגב
   דפנה דותן
   אורח

   ב-2016 עברתי אירוע מוחי קשה. הובהלתי לאיכילוב. שם בחצות, עשו לי ניקור במוח. העבירו אותי לחדרון מעט פתוח. צמוד ל-2 מעליות. האחות השאירה כיסא וחלוק והסתלקה לה לכול הלילה. למחראת ציפו לתערוכה גדולה לאורכו של המסדרון. הקידוחים בקירות, הצעקות, הצרחות, והעלבונות שספגתי כולל קללות, כשאני לבדי, בחושך, בוכה ומתחננת, עומדת בתוך מיטה מלאה בשתן, ובוכה להוריי המתים שיגמרו עבורי את הסיוט, היו מזעזעים. רק לפנות בוקר נעשה שקט, ואני פשוט קפצתי מהמיטה, בחושך, זרקתי את בגדיי הצואים, גררתי את הכיסא, לבשתי את חלוק ה"אחות", וחיכיתי. לבדי. לקראת הבוקר הגיחה אחות מקצה המסדרון. ראתה אותי, נבהלה מאוד. קראה לאחיות. וגררו את המיטה שלי לחדר הצמוד שבו שכבה רק עוד חולה אחת. במשך אותו שבוע הייתי זרוקה במיטה, לא בדקו את עיניי, שזה מחוייב לאחר אירוע מוחי, ביום ראשון בערב שיחררו אותי, בלי ייעוץ, הכוונה, כלום. בבית נפלתי כל הזמן, התעלפתי, נראיתי כאישה מוכה קשות. לאחר כחודש אזרתי אומץ לטלפן למנכ"ל, הוא "לא ידע" על מה אני מדברת, למרות שכול הנתונים היו. יש לי גם דף ארוך של פירסומת לתערוכת ציורים זו. עד היום, 3 שנים אחרי, אין לי שיווי משקל. אני נופלת, לא יציבה, נתקלת, וכול היום בוכה.

   • #56677 הגב
    עו"ד רפאל אלמוג
    Keymaster

    דפנה שלום,
    צר לנו על החוויה הלא נעימה (בשלון המעטה) שעברת.
    יחד עם זאת, שאלתך אינה ברורה.
    ככל וכוונתך בפנייה היא באשר לזכאותך לתמלוגי סיעוד מכוח הביטוח הסיעודי, הרי שמדובר בשאלה שברפואה עליה יכולים לענות רק מומחים רפואיים רבלנטיים.
    בהמשך לכך, אציין כי ככל ואין באפשרותך לבצע פעולות יומיומיות (פעולות ה – ADL) תוך שהינך נזקקת לעזרה במרבית שעות היממה, ייתכן והנך זכאית לתמלוגים מחברת הביטוח הסיעודי, אם ברשותך כיסוי מסוג זה.
    מכל מקום, מומלץ לפנות לעו"ד העוסק בתחום.

    בריאות והצלחה,
    רפאל אלמוג, עו"ד

מציג תגובה משורשרת 1
מענה ל־התיישנות תביעת ביטוח לגמולי סיעוד