ועדת צר"מ

הדיון הזה מכיל 3 תגובות, ויש לו 3 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י   עו"ד רפאל אלמוג לפני 7 חודשים, 3 שבועות.

 • מאת
  דיון
 • #52998 תגובה

  זקוקה לעצה

  שלום רב,אני נכת צהל 30 אחוז עם השלמה לחצי משרה,לאחר מספר שנים של אישורים להשלמה כרגיל ,עכשיו נדרשה ממני להופיע בפני ועדה צרמ, לאור המצב הקיים והמסמכים מהרופאים של משרד הביטחון המצב החמיר וההמלצות לחצי משרה נשארו רלוונטיות מתמיד,לאור היכרותי בועדה הזאת(טראומה שחוויתי לפני מספר שנים ממנה)האם כדאי לי לקחת עו"ד שייצג אותי בפני הועדה ?האם סביר שהוועדה תחליט אחרת מחצי משרה? כלומר שאני כשרה למשרה מלאה בסותר מההמלצות הרפואיות מרופא מטעמם?
  תודה

 • מאת
  תגובות
 • #53003 תגובה

  מערכת האתר
  חבר

  שלום רב
  מטרת הוועדה לקבוע האם את מסוגלת לעבוד אם לאו. איני מכיר את מצבך הרפואי אך חשוב לדעת שיש לוועדה סמכות לקבוע שאת מסוגלת לעבוד (גם אם זה לאחר פרק זמן רב). באפשרותך לפנות למומחה בתעסוקה מטעמך שיערך את מצבך בטרם מועד הועדה. כמו כן, אמליץ לך להתייעץ עם עו"ד המתמחה בתחום על מנת שיוכל לבחון את מצבך הבריאותי ולסייע לך במעמד הוועדה.
  בהצלחה.

  בכבוד רב ובברכה,
  רועי לייכטמן, עו"ד
  אלמוג – שפירא, משרד עורכי דין

 • #55012 תגובה

  שרית כהן

  שלום,
  מוכרת כנכת צ’ה״לא משנת 1995 שנים ראשונות 20% על סעיף של אקזמה(בזמנו הוכרתי כתקדים על אורטיקריה כרונית ובגלל שלא היה סעיף תואם למחלה הנ״ל נרשמה סעיף אקזמה … אני מקבלת כבר 25 שנים זכרות לטיפולים בחמי מרפא 28 ימים בים המלח ותרופות קשורות למחלות עור פסוריאזיס ואלרגיה והערב קיבלתי מכתב שהחליטו לבטל מכיוון שאני מוכרת על אורטיקריה?? היום יש כבר סעיף שתואם את המחלה הנ״ל . האם יכולים לבטל לי את הזכויות הנ״ל אחרי 25 שנים, שכן יש לי גם פסוריאזיס שבעצם היום אומרים שאני לא מוכרת בסעיף מותאם ואני צרכה לקבל הכרה. ז״א לתבוע מחדש ולהשקיע הון כסף .
  אודה לתגובתכם / עצתכם בהקדם .
  בברכה
  שרית כהן

  • #55028 תגובה

   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   שלום שרית,
   לאור תיקון החוק והוספת סעיף המכיר במחלת אורטיקריה המזכה באחוזי נכות, עלייך לתבוע את הביטוח לאומי בשנית לשם הכרתך מחדש. אולם, העובדה כי הוכרת בעבר כחולת אקזמה, ככל הנראה תסייע לך רבות בתביעה החדשה להכרתך כחולה אוריקריה ותקל עלייך בוועדות הרפואיות.

   בברכה,

   רפאל אלמוג, עו"ד
   אלמוג – שפירא, משרד עורכי דין

מענה ל־ועדת צר"מ