חומר חסוי

  • This topic has תגובה 1, 2 משתתפים, and was last updated לפני 9 years by עו"ד שירלי מיור.
  • מאת
    דיון
  • #44165 הגב
    נעמה
    מנהל בפורום

    אולי מישהו בפורום הזה יוכל לעזור לי.
    אני מטופלת אצל רופא בנוגע למחלה כרונית שממנה אני סובלת. שאלתי היא האם מותר לרופא אשר על ידו אני מטופלת להתייעץ עם רופא אחר, ללא ידיעתי, תוך שהוא מראה לו את התיק הרפואי שלי. האם זה לא פגיעה בחיסיון הרפואי שלי ? האם הוא לא צריך אישור לשם ביצוע הדבר ? האם זה משנה אם מדובר ברופא פרטי או רופא מטעם הקופה ? אודה לעזרתכם.

מציג 0 תגובות משורשרות
  • מאת
    תגובות
    • #44166 הגב
      עו"ד שירלי מיור
      אורח

      נעמה שלום,

      בהתאם לחוק זכויות החולה, על מטפל רפואי מוטלת החובה לשמור בסוד כל מידע המגיע אליו בנוגע למטופל, שהגיע אליו תוך כדי ובמהלך מילוי תפקידו.
      אולם, החוק גם קובע שמטפל יהיה רשאי למסור מידע רפואי אודות המטופל במקרים מסוימים. אחד המקרים הוא המקרה שאת מתארת, כלומר, מסירת המידע הרפואי היא למטפל אחר לצורך הטיפול הרפואי במטופל(סעיף 20 לחוק).

      בנסיבות אלה, נראה כי הרופא פעל כדין.

      תודה על פנייתך,
      שירלי מיור, עו"ד.

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־חומר חסוי