חוק ביטוח סיעוד ותביעה

 • מאת
  דיון
 • #57070 הגב
  ענבל שפירא
  אורח

  שלום! ברצוני לשתף ולשאול אודות אמא שלי שעברה ניתוח לפיום קנה וכרגע נמצאת בגולדן קר בית חולים סיעודי מורכב. האם אנו יכולים לתבוע את סיעוד של קופת חולים כללית? או שמא צריכים לתבוע את ביטוח לאומי? ואיך עושים זאת האם צריך לקחת עורך דין בשביל זה? תודה

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #57092 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   Keymaster

   ענבל שלום,
   בכל הנוגע לביטוח הסיעודי של קופת החולים, ככל וברשות אימך כיסוי ביטוחי סיעודי רלוונטי, וככל והיא עונה להגדרת "מקרה הביטוח" כאמור בפוליסה, בהחלט ניתן להגיש תביעה בדרישה לקבלת פיצוי חודשי.
   שאלתך בנושא קבלת ייצוג חשובה ביותר, והיא זוכה להתייחסות במדריך הזכויות שערכתי.
   באופן עקרוני אין שום מניעה לפנות לבד לתאגיד הביטוח ולקבל את הכספים המגיעים לנו. זו גם הצפייה הבסיסית של המבוטח. בפועל, הפערים בין הצדדים, הכלכליים והמקצועיים, מחייבים למצער בחינת הנושא למול עו"ד טרם הגשת התביעה.
   בעוד שהמבוטח (או בן משפחתו) לרוב אינו מקבל את הפוליסה, ואם מקבל אינו מבין מהם התנאים המזכים, הרי שלרשות חברת הביטוח יועצים, מומחים, חוקרים, עורכי דין ועוד. הפערים כה עמוקים, עד כדי כך שמדובר במערכת יחסים בלתי שוויונית, ולכן מומלץ להיוועץ בעו"ד. ביחס לכך, נא תשומת ליבך לשיעור הדחיות כמפורסם על ידי המפקח על הביטוח במדד שירות החברות.
   בכל הנוגע לענף סיעוד במוסד לביטוח הלאומי, אחד מתנאי הסף לזכאות לגמלה הוא הימצאותו של בביתו או בדיור מוגן, ככל ואימך אינה נמצאת באחד המקומות הללו, לא תהיה זכאית לגמלת סיעוד כאמור. אני מניח שהמוסד שבו היא נמצאת הינו מוסד סיעודי, ולכן סביר שביטוח לאומי יסרב להכיר.
   אני זמין לכל שאלה בנושא. בריאות שלמה.

   בברכה,

   רפאל אלמוג, עו"ד

   • התגובה הזו עודכנה לפני לפני 2 חודשים, 2 שבועות ע"י עו"ד רפאל אלמוג.
מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־חוק ביטוח סיעוד ותביעה