חירשות מלידה

 • מאת
  דיון
 • #51114 הגב
  אפי
  אורח

  שלום, האם ניתן לתבוע על רשלנות רפואית בגלל חירשות?
  כשבני היה בן שנה גילינו שהוא חירש באוזן שמאל. היום הוא בן שלוש. לפני הלידה עשינו את כל הבדיקות הרגילות. גם בדיקות גנטיות וגם מי שפיר וגם סקירת מערכות ואמרו לנו שהכול תקין. לפני כמה זמן דיברנו עם קרובי משפחה של אשתי והסתבר שהיו בהיסטוריה המשפחתית אנשים חירשים ואז התחלנו לחשוב שאולי הבדיקות לא היו תקינות. השאלה אם בכלל אפשר לתבוע כשהילד חירש באוזן אחת ואם יש בעיה בגלל הזמן שעבר מאז הלידה ואיך מוכיחים שהבדיקות לא היו תקינות.
  אפי

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #51116 הגב
   מערכת האתר
   חבר

   ראשית אקדים ואומר שבאופן כללי ניתן לתבוע על רשלנות רפואית בגלל חירשות.
   חירשות יכולה להיות על רקע גנטי או על רקע סביבתי.
   במידה ותפנה לייעוץ משפטי, עורך הדין יפנה למומחה לגינקולוגיה ומיילדות אשר זה בתורו יבדוק את החומר הרפואי על מנת לבחון איזה בדיקות עברה היולדת במהלך ההיריון והאם קיימת רשלנות בביצוע הבדיקות הללו בנוסף יש לבדוק מה היה מצבו של בנך לאחר ההיריון.

   בכלליות אפשר לומר שחירשות חד צדדית שלא זוהתה בלידה קשורה לרוב לגורם סביבתי ולא לגורם גנטי ולכן יש לבדוק למשל שבנך לא נדבק במהלך ההיריון או לאחר הלידה בוירוס בשם CMV או לחלופין לבחון האם היה לאשתך בזמן ההיריון זיהום ברחם.

   כפי שציינתי לעיל, בדיקה מעמיקה מתבצעת על ידי מומחה בתחום ובמידה והוא ימצא כי אכן יש רשלנות תוכל להתקדם להגשת תביעת רשלנות רפואית.

   תביעתך טרם התיישנה ולכן עדיין יש מקום לבחון האם במקרה זה מדובר ברשלנות רפואית.

   בהצלחה.

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־חירשות מלידה

ביטול