טיפול משלים

 • מאת
  דיון
 • #44048 הגב
  גילי
  מנהל בפורום

  לפני חצי שנה היה לי כאבים בגב התחתון. פניתי לרופא אורתופד שאמר לי שכנראה נתפס לי הגב וזה שום דבר. החלטתי על דעת עצמי על מנת להקל על הכאבים לפנות לרופא אלטרנטיבי כירופרקט. בטיפול הוא לחץ לי בצורה מאוד חזקה על עמוד השדרה ומיד הרגשתי כאבים חזקים ובלתי רגילים. מיד אמרתי לו את זה והוא אמר לי שזה טבעי ושזה בגלל הטיפול ושמחר אני ארגיש טוב יותר. מאז הטיפול התחלתי לסבול מכאבים אדירים ובלתי נסבלים שלא מגיבים בכלל לטיפול תרופתי. פניתי בחזרה אל האורתופד שהפנה אותי לבדיקת סי טי בה נמצא שיש לי פריצת דיסק. אין לי ספק שהכירופרקט עשה לי את זה. האם ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית נגד המטפל ? איך אני מוכיח את התביעה, כי אני בטוח שהוא ינסה לגלגל את האחריות על הכאבים שהיו לי עוד קודם לכן וזה ממש לא נכון.

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #44049 הגב
   עו"ד שירלי מיור
   אורח

   המקרה שאתה מתאר מעלה מספר נקודות שצריך לבחון אותן.
   ראשית, מאחר ומדובר במצב רפואי קודם של כאבי גב מהם סבלת לפני שפנית לכירופרקט, נשאלת השאלה האם אכן פריצת הדיסק שנגרמה לך, נגרמה באופן מוחלט, או חלקי, עקב טיפולו של הכירופרקט. האם ייתכן כי היה נוצר הנזק הזה בלי כל קשר לטיפול או שהטיפול רק החמיר את מצבך, שלא היה מגיע למצב זה כלל אלמלא הטיפול. במידה וביצעת בדיקת סי טי לפני ביצועו של הטיפול, ניתן יהיה יותר בקלות לתחום את פרק הזמן שבו הנזק אירע. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם מומחה אורטופד בנושא שיחווה דעתו האם טיפול כירופרקטי יכול להוביל למצב כזה.
   שנית, כדאי לבדוק האם אותו רופא הינו עצמאי או שהגעת אליו דרך קופת חולים או מוסד אחר. הנקודה הזו חשובה לבירור מאחר ובמרבית המקרים יהיה קל יותר לנהל הליך מול מוסד אמיד ובעל כיס כלכלי עמוק מאשר מול אדם פרטי שלא ברור אם ניתן יהיה להיפרע ממנו בסופו של יום.
   אלה דברים שהייתי ממליצה לך לבדוק בתור התחלה.
   להמשך, מומלץ יהיה לפנות לעו"ד המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית לשם מתן ייעוץ יותר מורחב ופרטני.

   מאחלת לך הצלחה ורק בריאות,
   שירלי מיור, עו"ד.

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־טיפול משלים