טיפול תרופתי לא מתאים נגד אלרגיה

 • מאת
  דיון
 • #44075 הגב
  בני
  מנהל בפורום

  בשל מחלה ריאומטית בה אני סובל ניתן לי טיפול תרופתי בתרופה שאני כנראה לא מגיב לה טוב (סוג של אלרגיה) – לאחרונה אפילו אושפזתי לאחר שעברתי פירכוס.
  במיון אמרו לי שהתופעות נגרמו כתוצאה ממתן טיפול תרופתי לא מתאים ושמזל שהגעתי בזמן. בשלב הזה לא ברור האם יישאר לי נזק כתוצאה מהטיפול השגוי.
  שאלותי: א. החל ממתי מונים את ההתיישנות. ב. מה קורה כאשר מתגלה נזק במועד מאוחר יותר. ג. האם יש משהו שאני צריך לעשות. ד. עלויות. מודה לכם מראש.
  בהזדמנות זו אני חייב לומר שעברתי על התשובות שלכם בפורום ומגיע לכם שאפו.

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #44076 הגב
   עו"ד שירלי מיור
   אורח

   בני שלום ותודה לך על פנייתך ותודה על שבחיך.
   המקרה שאתה מתאר הינו בקווים כלליים ביותר וקשה להעריך כך מה הסיכויים לטענות בדבר רשלנות רפואית במתן טיפול תרופתי.
   לשם בירור העניין, מומלץ כי תפעל לאיסוף תיקך הרפואי מקופת החולים. עם קבלת התיק הרפואי, מומלץ כי תפנה לעו"ד המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית לשם מתן ייעוץ ממוקד יותר וכן לשם הפנייתך למומחה רפואי אשר יחווה את דעתו המקצועית האם אכן התופעות שאתה מתאר נובעות ממתן טיפול רפואי שגוי. מאחר ומדובר בתגובה אלרגית שפיתחת לתרופה, נשאלת השאלה האם הרופא המטפל שלך היה צריך לחזות תגובה זו או להפנות אותך לבדיקות מקדימות בטרם מתן התרופות, או שמא פעל הרופא בהתאם לסטנדרט רפואי מקובל והתגובה האלרגית שחווית הינה נדירה ובלתי סבירה. אלה שאלות רפואיות שראויות להתברר ע"י מומחה רפואי בתחום.
   באשר לשאלתך לעניין ההתיישנות – עפ"י חוק ההתיישנות בתביעות אלה, מונים 7 שנים מהיום שבו התרחש האירוע. סעיף 8 לחוק ההתיישנות מתייחס למקרים בהן הנסיבות המקימות את התביעה התגלו רק בשלב מאוחר יותר ובמקרה זה תקופת ההתיישנות נמנית מיום הגילוי.
   באשר לעלויות – זוהי שאלה מורכבת שבנויה ממספר מרכיבים שמשתנים בין מקרה למקרה.

   מאחלת לך בריאות והצלחה.
   שירלי מיור, עו"ד.

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־טיפול תרופתי לא מתאים נגד אלרגיה