טעות קשה באבחון

 • This topic has 6 תגובות, 2 משתתפים, and was last updated לפני 8 חודשים by עו"ד רפאל אלמוג.
 • מאת
  דיון
 • #44097 הגב
  מירית
  מנהל בפורום

  הייתי אצל רופאת המשפחה בחודשים האחרונים מספר פעמים כאשר בכל פעם ניגשתי בשל אותה תלונה – כאבים חזקים בבטן, קשיים ביציאות, קשיים בנשימה ואף מיצי כיבה שעלו לי. רופאת המשפחה נתנה לי טיפול תרופתי בטענה כי כנראה מדובר ב "דלקת". כמובן שהאמנתי בהתחלה שהיא מבינה על מה היא מדברת, אך במהרה הבנתי שמשהו לא בסדר משום שככל שעבר הזמן הכאבים רק הלכו וגברו. החלטתי לפנות באופן עצמאי למומחה בתחום הגסטרולוגיה ועברתי בדיקה אף לא הכי נעימה, לאחריה נמצא שאני סובלת מדלקת חמורה ומוזנחת שמקורה בבקע סרעפתי שמחייב טיפול מיידי. לטענת הרופא לא בטוח שאחלים במאה אחוז ויכול להיות שיישארו לי תופעות לוואי כגון צרבות. הרופא סירב למסור לי מידע לשאלה אם הייתי מקבלת טיפול רפואי נכון במיידית האם היה נשאר לי נזק. מה עלי לעשות לדעתכם ?

מציג תגובה משורשרת 1
 • מאת
  תגובות
  • #44098 הגב
   עו"ד חיים שאמלי
   אורח

   מירית שלום,

   מצער לדעת על המקרה.

   רשלנות רפואית יכולה להיות גם באבחון, כאשר האבחנה של הרופא המטפל אינה נכונה או נעשית באיחור וכד'.
   יכול להיווצר גם מצב של שרשרת טעויות, כאשר האבחון הראשוני היה שגוי, ולכן ניתן טיפול שגוי ובינתיים המחלה שלא אובחנה החמירה. על פניו נראה כי זה המקרה שלך.
   המלצתי היא לפנות לייעוץ של עורך דין המתמחה בתחום, אשר יפנה אותך גם למומחה רפואי רלבנטי ויוכל לבחון את הנסיבות הספציפיות יותר לעומק. גם את השאלה, האם היה ניתן למנוע את הנזק אילו היה ניתן טיפול מתאים בזמן, צריך לבחון באמצעות מומחה רפואי רלבנטי.

   בברכת בריאות שלמה וחג שמח,
   חיים שאמלי, עורך דין

   • #44099 הגב
    מירית
    אורח

    חיים תודה רבה. איך אני מוציאה את המסמכים הרפואיים ?

   • #44100 הגב
    עו"ד חיים שאמלי
    אורח

    מירית שלום,

    תלוי באיזו קופה את חברה. אם את חברה ב"כללית" את הבקשה מפנים ל"מכון מור" בבני ברק. צריך לפרט בבקשה מאילו תאריכים את רוצה את התיעוד ובאילו תחומים את רוצה את התיעוד (משפחה, גסטרולוגיה).

    גם עורך דין יכול לאסוף עבורך את התיעוד.

    בכל מקרה, האיסוף כרוך בתשלום, 80 ש"ח לערך לכל תיק, ולא משנה מי אוסף, את בעצמך או עורך דין.

    חג שמח,
    חיים שאמלי, עו"ד

   • #44101 הגב
    איציק מאור
    אורח

    בס"ד,

    בשנת 2008 חודש ינואר, אושפזתי בבי"ח הלל יפה בשל כאבי ראש חוזרים ונשנים. לאחר בדיקות שנעשו לי במסגרת אשפוז של יום אחד, שלחו אותי הביתה עם המלצות שהעום אני מזהה כסטנדרטיות (לציין שדוקא בזמן הבדיקות עברתי אירוע של התמוטטות [עילפון]). לאחר חודש מהאשפוז הנ"ל התחלתי להרגיש שמשהו לא תקין בראיה שלי (נתקלתי בחפצים כאילו ואחרים שהיו למטה ממני) וגם במיקוד הראיה של עין שמאל. פניתי לרןפא עיניים, וזה עשה לי בדיקת קרקעיות לעיניים וקבע שיש לי בצקת כתוצאה מפגיעה בעצב הראיה. הרופא אמר לי שהבעיה שלי לא תיפתר ע"י תיקון ע"י עדשות המשקפיים, והפנה אותי לבי"ח. בבי"ח עברתי שוב בדיקת קרקעיות, ומשם שלחו אותי לבצע סריקת C.T. שעה לאחר הסריקה נקראתי ע"י רופא נוירוכירורג, ונתבשרתי שיש לי גידול במוח – שהוא הגורם לפגיעה בעצכ הראיה.
    מה שאני מעוניין לדעת האם יש מקום לתבוע את ביה"ח שאושפזתי בו בחודש ינואר?
    במידה ויש מצב מה סדר התהליך בקצרה?
    בכבוד רב
    מאור יצחק.

   • #44102 הגב
    עו"ד רן שפירא
    אורח

    על מנת לדעת האם טיב הטיפול שקיבלת בינואר עומד בסטנדרט הרפואי הסביר יש מקום לבחון את מלוא התיעוד הרפואי בנדון ובפרט הבדיקות שבוצעו אל מול התלונות שהועלו.

    רן שפירא, עו"ד
    אלמוג – שפירא, משרד עורכי דין

  • #57724 הגב
   עמי
   אורח

   שלום
   בוקר טוב
   אני עשיתי אולטראסאונד בשנת 2016 והייה רשום שיש לי בקע בגודל 12מ"מ
   המומחה רשם שאין בקע הכל תקין
   עשיתי עוד הפעם אולטראסאונד בשנת 2020 והייה לי בקע גדול היחסית והוא כל כך כואב לי הרופא של המשפחה רשם לי תרופות כמו)טרימדקס זיאלדיאר רוקסט פלוס )
   עכשיו אני רוצה שתגיד לי בבקשה האם יש סיכוי שאקבל פיצוי בעזרת השם גדול וכמה הסכום
   תודה לך אשמח אם תחזיר לי תשובה בקרוב
   הגיל הראשון לבדיקת האולטראסונד הייה בגיל 15.2 השני19.2

   • #57734 הגב
    עו"ד רפאל אלמוג
    מנהל בפורום

    עמי שלום,

    בכדי שתוכל להגיש תביעת רשלנות רפואית באשר לטיפול בבקע ממנו סבלת, עליך להוכיח כי הצוות הרפואי סטה מנורמות התנהגות מקובלת בתחום, קרי התרשל (לדוג': פענח לא נכון את בדיקת ה – US), וכי התרשלות זו גרמה לנזק לצמיתות. במקרה הנדון, לא ברור האם הטיפול היה משתנה אילו הבקע היה מטופל קודם לכן.
    על מנת להעריך את סיכויי התביעה, יש לפנות לעו"ד הבקיא בתחום, אשר יוועץ עם מומחה רפואי מתאים.

    בריאות והצלחה,
    רפאל אלמוג, עו"ד

מציג תגובה משורשרת 1
מענה ל־טעות קשה באבחון