לשון הרע בווטסאפ

 • This topic has תגובה 1, 2 משתתפים, and was last updated לפני 8 שנים by עו"ד שירי גליקמן.
 • מאת
  דיון
 • #40294 הגב
  אלון
  מנהל בפורום

  שלום
  הבן שלי בכיתה ו? (בן 12) צולם ע?י ילד אחר מהכיתה באמצעות סמארטפון ללא ידיעתו. המצלם הוסיף איורים גרפיים וטקסט פוגע (בעל אופי מיני) לתמונה ואז הפיץ אותה בווטסאפ לקבוצה בת 20 ילדים מהכיתה וגם הוסיף טקסט חיצוני מעליב לפרסום. כל זה קרה במהלך חגיגת בת מצווה כיתתית מה שגרם לבני השפלה מול הילדים הנוכחים בבת מצווה – כולם בקבוצת הווטסאפ כמובן ולכן צפו מיידית בתמונה הפוגעת. בני עזב את הארוע מוקדם מהצפוי בוכה ולא ישן כל הלילה מהעלבון והחשש שהתמונה תופץ הלאה – הדרך מקבוצת ווטסאפ אחת לשנייה היא קצרה ומשם לפייסבוק…בינתיים המצלם הוציא הודעת התנצלות בקבוצת הווטסאפ. אמו של הילד המצלם טוענת שמדובר בשובבות של ילדים ואני חושב שמדובר במעשה שאולי יש בו עבירה על החוק.
  האם ניתן להגיש נגד המצלם תביעה בגין פרסום לשון הרע?

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #40295 הגב
   עו"ד שירי גליקמן
   אורח

   אלון שלום.

   צר לי לשמוע על המקרה.
   אני ממליצה לך בחום לפנות לעו"ד הבקיא בתחום עם מלוא החומר הרלוונטי והצילום עליו מדובר לצורך בחינת האפשרות של תביעת לשון הרע.
   אציין כי גם אם תוגש תביעה, עליך לקחת בחשבון את ההקלות הקבועות בחוק לגבי דברים כגון זה, למשל: ההקלה הקבועה בסעיף 19(4) לחוק איסור לשון הרע המדברת על הקלה באם אותו אדם שפירסם את לשון הרע התנצל, או התחשבות השופט בעובדה שמדובר בילדים אשר עשו מעשה "קונדס" (כמובן שלטעמי זה לא מצדיק את הפגיעה בבנך).
   באם יהיו לך שאלות נוספות, אני כאן לרשותך.

   המשך יום נעים,
   שירי גליקמן, עו"ד
   אלמוג-שפירא, משרד עורכי דין

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־לשון הרע בווטסאפ