לשון הרע – האם יש עילה לתביעה

 • מאת
  דיון
 • #53904 הגב
  חסוי
  אורח

  שלום,
  לפני מס ימים חברתי עברה שימוע לפני פיטורין במקום עבודה בחברה שבה גם אני עבדתי לפני שנה וחצי..
  אציין שעזבתי את המקום הזה בגלל יחס התנכלות והתעללות נפשית מצד מנהלת המחלקה שגרם לי להידרדרות נפשית יותר (אני מוכרת כנכה נפשית בביטוח לאומי בעקבות תאונת עבודה ממקום עבודה קודם)
  במהלך השימוע חברתי ציינה כי הרבה בנות עזבו ופוטרו בגלל אותו יחס מתנכל במקום זה וציינה בפני המנהלת דוגמאות של בנות שעזבו וביניהן אותי. כשהמנהלת שמעה את השם שלי היא הרימה את קולה ואמרה: "היא משוגעת, היא על כדורים, באם הייתי יודעת לא הייתי מקבלת אותה לעבודה". כמובן שחברתי ובעלה היו בהלם ואמרו למנהלת (סמנכ"לית בכירה בחברה) "איך את מדברת עליה ובאיזה זכות את קוראת לה ככה," את יודעת בכלל מה עובר על בן אדם?
  שמעתי את הדברים האלו מאותה עובדת והייתי בהלם וכ"כ נפגעתי שככה שמי עלה שם בשימוע שלא קשור לי, המנהלת חשפה מידע אישי לגביי, דבר שאסור לה, לפי חוק הגנה על הפרטיות (היא יודעת שאני מוכרת כנכה ושאני מטופלת בכדורים נגד חרדות), היא העליבה אותי בפרהסיה בנוכחות העובדת ובעלה ובפני חשבת החברה שגם הייתה נוכחת) שאני בכלל לא נוכחת שם ופגעה בשמי הטוב, בכבודי, בפרטיותי תוך כדי שהיא יודעת שאני בתהליך הכרה בביטוח לאומי. (בשל תאונת עבודה כפי שציינתי ,שקרתה לי לא באשמתי) אציין ואומר אני עובדת כשורה עם המלצות בחורה משכילה, נאמנה, בכל מקום העריכו את עבודתי הטובה. עבדתי שם ונתתי את הנשמה ועזבתי שם גם ככה בגלל היחס המחפיר כלפיי וכלפי עובדות נוספות, מצבי הנפשי התדרדר ונזקקתי לכדורים נוספים. כיום אני עובדת בחברה בריאה וטוב לי וניסיתי לשכוח את מה שעברתי שם למרות שרציתי אז לתבוע על היחס אבל בשל מצבי בריאותי רציתי לשכוח ולהתחיל עבודה במקום חדש ובסביבה בריאה.
  ולפני מס ימים אני מקבלת מידע שפוגעים בשמי ולשון הרע וכל זה מסמנכ"לית חברה שאמורה לשמור על פרטיות כל עובד בחברה ובטח לא לפגוע בי ולדבר לשון הרע עליי ככה בלי סיבה.
  אני מרגישה רע בכיתי נורא, אני פגועה עד עמקי נשמתי, חשתי הצפות מהעבר.
  איך אפשר לפגוע ולהעליב אדם בשל מוגבלותו?
  אציין ואומר שחברתי הקליטה את השיחה .
  האם יש מקום לתביעה ללשון הרע/הגנה על הפרטיות, לחשוף את ההתנכלות שעברתי בעבר שגרם לי לנזק יותר בריאותי?
  אשמח לתשובה תודה

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #53908 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   שלום רב,
   על פניו, נראה כי מתקיימים התנאים לקיומה של העוולה.
   אך, כמובן לא ניתן לגבש עמדה מוצקה בטרם קבלת מלוא המידע.
   כמובן חשוב לקבל תמונה מלאה של הנסיבות, האנשים שנכחו, הדברים שנאמרו במפורש. חשוב מאוד להאזין להקלטה.
   מומלץ להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום.

   בברכה,

   רפאל אלמוג, עו"ד

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־לשון הרע – האם יש עילה לתביעה