מחלת קרוהן בחלק עליון של מעי הדק ( דואודנום )

 • מאת
  דיון
 • #58043 הגב
  ראובן
  אורח

  אני בן 51 וסובל ממחלת קרוהן . על אף שאני סובל מתת משקל וחוסר דם ( אנמיה ) הרבה מלפני התסמינים הראשונים , התחלתי לסבול מכאבי בטן העליון לפני 8 שנים בערך והקאות לפני 5 שנים .
  המחלה הובחנה בבירור על ידי בדיקת MRI לפני שנתיים ואני מקבל 2 סוגי תרופות בצורה קבועה . ביום יום , אחרי אכילה קלה , נסתם מהר בתאבון בגלל חסימת מעבר האוכל וזה מפריע בתיפקוד היומי . אני עובד על אף המצב במישרה מלאה . צריך לציין שיש תקופות שהתופעות יותר קשות ואחרות שנראה שיש שיפור .
  השאלה אם אני יכול לגשת לבד לביטוח לאומי לבקשת קביעת נכות או שלא כדאי לי להתחיל תהליך לבד ולהיעזר בעורך דין המתמצא בענינים אלו .

מציג תגובה משורשרת 1
 • מאת
  תגובות
  • #58054 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   ראובן שלום,

   ככל והינך עובד ומרוויח למעלה מ – 6,331 ₪ בחודש (נכון ליום 1.1.2020), הרי שאינך עומד ב"מבחן ההכנסות", אשר הינו תנאי סף לפנייה לענף נכות כללית במוסד לביטוח לאומי.
   ככל ואינך עובר את רף ההכנסות הנ"ל, באפשרותך להגיש תביעת נכות כללית, במסגרתה תעמוד לבדיקה של וועדה רפואית אשר תקבע את נכותך הרפואי ואי כושר עבודתך.
   מכל מקוום, יש לבחון זכויותיך מכוח ביטוחים פרטיים שברשותך ולהיוועץ עם עו"ד העוסק בתחום בהתאם.

   בריאות והצלחה,
   רפאל אלמוג, עו"ד

  • #58061 הגב
   ראובן
   אורח

   תודה לך עו"ד מר רפאל אלמוג על תשובתך
   ליתר הבנה , סף הכנסה שהזכרת 6331 ₪ הוא שכר הבסיס ברוטו של העובד ( לא כולל שעות נוספות בונוסים למינהם ) או שכר ברוטו הסופי .למקרה שלי שכר הבסיס א-ה הוא 5880₪ אבל אחרי תוספת של שעות נוספות בונוסים ויום שישי אני עובר את הסף .
   בערכה רבה .

   • #58096 הגב
    עו"ד רפאל אלמוג
    מנהל בפורום

    ראובן שלום,

    השכר האמור הינו שכר הברוטו הסופי.

    בברכה,
    רפאל אלמוג, עו"ד

מציג תגובה משורשרת 1
מענה ל־מחלת קרוהן בחלק עליון של מעי הדק ( דואודנום )