מטפל שהוא בן משפחה

 • מאת
  דיון
 • #57513 הגב
  אורי
  אורח

  שלום. אבא שלי אדם מאד מבוגר וגם עבר ניתוח לאחרונה ובביטוח לאומי אישרו 20 שעות שבועיות. הנקודה היא שאבא שלי הוא אדם מאד סגור ועקשן ומסרב באופן מוחלט שמישהו זר (מטפל או מטפלת) יעזרו לו להתרחץ , להתלבש וכו' כך שבפועל כל העבודה עושה אני. בחברת כוח אדם אמרו לי שהם לא יכולים לקלוט אותי כמטפל של האבא שלי משום שנוהלים של ביטוח לאומי מאפשרים לעשות זאת רק במקום שיש פיילוט עם השעון ובאשקלון אין (אנחנו גרים באשקלון). כך שנוצר מצב מוזר אני עושה את כל העבודה וחברת סיעוד מקבלת את כל הכסף מבלי נקפו את האצבע. האם יש אפשרות לעשות עם זה משהו ?

מציג תגובה משורשרת 1
 • מאת
  תגובות
  • #57532 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   אורי שלום,

   במקרים מסוימים, המוסד לביטוח הלאומי מאשר לבן משפחה לעבוד כמטפל סיעודי, ככל והוא שייך לוועדה מקומית שהטמיעה את השימוש בהחתמת שעון נוכחות.
   אפשרות נוספת היא לקבל את הגמלה בכסף, במקום בעין, או לחילופין שילוב ביניהן.

   בריאות והצלחה,
   רפאל אלמוג, עו"ד

  • #57535 הגב
   אורי
   אורח

   לפי מה שאמרו לי אין באשקלון פיילוט של שעון. חוץ מזה מה זה וועדה מקומית? ומה זאת אומרת צריך להטמיע שעון? לפי מה שהבנתי שעון נוכחות עובד דרך האינטרנט אז מה זה משנה איפה נמצאים? ולמה מטפלת של אמה שלי עובדת בלי שום שעון מוטמע?

   לגבי להמיר לכסף – אי אפשר להמיר כל 20 שעות לכסף. מה שאפשר משהו כ5-6 שעות כבר המרנו. אין בביטוח לאומי איזה וועדת חריגים?

   אז למהשיך עם המצב שחברת סיעוד תמשיך לקבל כסף ואם לא אוכל לעבוד במשרה מלאה בגלל שכרגע צריך לטפל באבא שלי? אין איזה פתרון , סוג של בית דין לערער או מה שזה לא יהיה?

   • #57557 הגב
    עו"ד רפאל אלמוג
    מנהל בפורום

    אורי שלום,
    כיום אין דרישה שעובד סיעודי יחתים שעון נוכחות. אך, עובד אשר מעוניין לעבוד כמטפל סיעודי של בן משפחה נדרש להחתים שעון.
    ככל ובמקום מגוריך לא נעשה שימוש בהחתמת שעון, אזי אינך יכול לעבוד כמטפל הסיעודי של אביך.
    המוסד לביטוח הלאומי קובע מהי כמות השעות שניתן להמיר בכסף במסגרת גמלת הסיעוד. כך, מבוטח יכול לקבל קצבה מלאה בכסף בהנחה והוא מעסיק מטפל צמוד, בהתאם לקריטריונים שנקבעו.
    באפשרותך לפנות למוסד לביטוח הלאומי בבקשה לסייע בנושא, ובמידת הצורך לפנות לעו"ד העוסק בתחום למען בחינת צעדים משפטיים אפשריים במקרה זה.

    בברכה,
    רפאל אלמוג, עו"ד

מציג תגובה משורשרת 1
מענה ל־מטפל שהוא בן משפחה