מכורה למין- לשון הרע

  • מאת
    דיון
  • #40318 הגב
    משה
    מנהל בפורום

    שלום

    אשתי היא מכורה למין ולמערכות יחסים אסורות. גיליתי זאת לפני מספר שנים. בנוסף היא גם מנהלת בית ספר יסודי ובאה רבות במגע עם תלמידים. בלי קשר לעובדה שאנו בהליכים. האם יש בעית לשון הרע אם אני פונה לאישיות בכירה בכירה במשרד החינוך ומוסר לו מידע על עובדה זאת?

    האם לעובדה שקיים מתאם סטטיסטי בין התמכרות למין לבין פדופיליה יש השפעה על חובתי לדווח על הדבר לממונים במשרד החינוך? האם דיווח כזה בסיטואציה הזו של מנהלת מכורה למין מול תלמידים הוא בעייתי מבחינת לשון הרע? לעניות דעתי קיים פוטנציאל בעייתי פה.

    כיצד עליי לנהוג באופן המתאים על פי חוק.

    תודה

מציג תגובה משורשרת 1
  • מאת
    תגובות
    • #40319 הגב
      עו"ד שירי גליקמן
      אורח

      משה שלום.

      בחוק איסור לשון הרע קיימות בסעיף 15 מספר הגנות לנאשם, ובין היתר: אם הוכיח שה"יחסים שבינו לבין האדם אליו הופנה הפרסום הטילו עליו חובה חוקית, מוסרית או חברתית לעשות את אותו פרסום", וכן ש"הפרסום היה הבעת דיעה על התנהגות הנפגע בתפקיד שיפוטי, רשמי או ציבורי או בשירות הציבור…".
      יחד עם זאת, ולאור העובדה שהיחסים בינך לבין אשתך עכורים כרגע, הייתי ממליצה לך לא לקחת סיכון ועל מנת לוודא נכונות וחוקיות הדבר, לפנות לעו"ד הבקיא בתחום על מנת לבחון את הדבר בהתחשב במלוא הנסיבות הספציפיות של המקרה.

      שבת שלום,
      שירי גליקמן, עו"ד
      אלמוג-שפירא, משרד עורכי דין

    • #40320 הגב
      ריקי
      אורח

      אשמח אם תפנה אליי ל rikilev123@gmail.com

מציג תגובה משורשרת 1
מענה ל־מכורה למין- לשון הרע