מעבר מביטוח קולקטיבי לפרטי

הדיון הזה מכיל 5 תגובות, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י   עו"ד רפאל אלמוג לפני 3 חודשים, 1 שבוע.

  • מאת
    דיון
  • #52973 תגובה

    חני

    היה לי ביטוח סיעודי קולקטיבי בסכום סביר לפיצוי בגובה כמעט 14000 שקלים לחודש לכל החיים.
    החל מ 2012 הביטוח הקולקטיבי הפך להיות פרטי בפרמיה גבוהה בהרבה עבור אותו פיצוי.
    אותי מעניין לקבל חצי מסכום הפיצוי כלומר 7000 שקלים בתשלום פרמיה בהתאם. האם אפשר לדרוש מחברת הביטוח לשנות את הפרמיה ואת הפיצוי?

  • מאת
    תגובות
  • #52977 תגובה

    עו"ד רפאל אלמוג
    מנהל בפורום

    שלום חני,
    שאלתך הינה ביטוחית ולא משפטית. לפיכך, מומלץ איפוא לפנות לגורמים הרלבנטיים, כגון סוכן הביטוח המטפל בעניינך.
    על פניו, כל עוד לא אירע מקרה הביטוח, אין שום מניעה לעשות שינויים בפוליסה (שכן, אם היה מתרחש, קל וחומר שאין הגיון בשינוי, אלא יש לעמוד על התגמולים), אם כי לא תמיד כדאי, אך זה כאמור כבר שיקול ביטוחי ולא משפטי.
    חשוב לדעת כי ככל ותבצעי שינוי ובעתיד תרצי להגדיל את סכומי הביטוח, תתבקשי לחתום על הצהרת בריאות, אשר סביר להניח לא תהיה "נקייה" כמו זו שערכת לפני שנים רבות בעת רכישות הכיסוי. המציאות מלמד שעם השנים אנחנו לא נעשים בריאים יותר, ולכן יש לשקול היטב את כדאיות הדבר.

    בריאות והצלחה!

    בברכה,

    רפאל אלמוג, עו"ד

  • #52985 תגובה

    דוד אבישר

    1] אני בן 84 שנים .אשתי שלמה לביטוח סיעודי בדיקלה כחמש מאות ש"ח עבורה ועבורי ..לפני כשלש שנים נפטרה .
    האם בגילי {84} יכללהמשיך לבטח את עצמי באותם תנאים?
    2]איפה עומד חוק ביטוח סיעודי?

    • #52989 תגובה

      עו"ד רפאל אלמוג
      מנהל בפורום

      שלום דוד,
      אשיב לשאלותיך בהתאמה:
      1. ניתן להמשיך את הכיסוי הביטוחי, אף לאחר סיומו, שכן במקרה ולא יחודש הקולקטיב, הרי שניתן יהא לעבור לכיסוי פרט, בכפוף לתנאי הפוליסה והוראות הדין (על פי רוב בתשלום פרמיות גבוהות יותר).
      2. לא ברורה כוונתך. אני מניח שאתה מתכוון לרפורמת הסיעוד, האמנם? בכל אופן, זה נושא הביטוחים הסיעודיים פחות רלבנטי לרפורמה, ובכל הנושא של הביטוחים הקולקטיביים, ממתינים להחלטת הפיקוח ומשרד האוצר.

      בברכה,

      רפאל אלמוג, עו"ד

  • #55448 תגובה

    דותן שייך

    שלום,

    לאישתי היה ביטוח בריאות ממקום העבודה (ללא הצהרת בריאות).
    לפני הרפורמה ב- 2016 היא העבירה את הביטוח לפרטי.

    במקביל היתה לנו פוליסת בריאות בחברת ביטוח שניה (כפל ביטוח) ששם הייתה לה החרגה על העיניים.
    היום רצינו לבטל את הפוליסה הישנה עם ההחרגה וכשחזרו אליי נאמר לי כך:
    למרות שבפוליסה החדשה (2016) לא רשום החרגה על העיניים, בפועל יש החרגה
    כי ברגע שיש תביעת ביטוח בהקשר לעיניים אנו חתומים על ויתור סודיות ואז הם בודקים ממתי הייתה הבעיה בעיניים.
    במידה וזה לפני תחילת הפוליסה, לא יהיה כיסוי לבעיות העיניים.
    אותו מנהל אמר שזה בכל החברות עובד בצורה זו.

    האם זה נכון?
    האם יש חוק לגבי זה?

    תודה,

  • #55509 תגובה

    עו"ד רפאל אלמוג
    מנהל בפורום

    שלום דותן,
    חברות הביטוח אינן מבטחות מצב רפואי קודם של מבוטחיהן.
    לפיכך, ככל ואישתך סבלה מבעיה בעיניים טרם כניסתה לביטוח, חברת הביטוח רשאית להחריג את הליקוי בכיסוי הביטוחי.
    לא ברור מפנייתך אם אכן הדבר נעשה, כלומר אם חברת הביטוח ערכה בפועל הליך חיתומי והחריגה את בעיית העיניים. ככל והיתה נעשית החרגה שכזאת, הרי שהיו אמורים לעדכן אתכם ולקבל את הסכמתכם.
    בכל אופן, גם אם אין החרגה, חברת הביטוח תוכל לטעון לסעיף 16 לחוק חוזה הביטוח. צריכים להיות ערים לכך.
    בריאות והצלחה.

    בברכה,

    רפאל אלמוג, עו"ד
    אלמוג – שפירא, משרד עורכי דין

מענה ל־מעבר מביטוח קולקטיבי לפרטי