מעקב

 • מאת
  דיון
 • #44032 הגב
  דני
  מנהל בפורום

  שלום
  אני מבקש לתבוע רופא אורטופד שדפק לי את הגב בניתוח מסוים.
  דיברתיעם פרופסור ממרכז הארץ שטען בפניי שיש לי קייס.
  מתוך נסיון של חבר שלי שתבע לפני כשנה את קופת חולים לאומית אני חושש שאהייה מן הסתם נתון בתקופה מסויימת למעקב על ידי חוקר פרטי.לא מספיק שדפקו לי את הגב אני נחשב כ"אוייב העם " שנתון למעקבים /צילומים וכדומה.
  שאלתי היא ,מתוך נסיונך, האם בית המשפט נותן לנושא זה שבעיניי הוא כלל לא טרוויאלי משקל בפרק "הכאב והסבל " או ראש פרק אחר במידה ואזכה בתביעת הרשלנות.
  תודה

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #44033 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   אורח

   דני שלום,
   בית המשפט מביא במניין השיקולים לחישוב ראש הנזק "כאב וסבל" לא מעט משתנים, ובין היתר חומרת המעשה, גודל הנזק וכו'.
   במהלך ההליך המשפטי, זכאי הצד הנתבע לחתור אחר האמת ולבדוק האם יש בסיס לטענות הנתבעות. לשם כך, זכאי הצד הנתבע או חברת הביטוח המבטחת אותו להפעיל חוקרים. יחד עם זאת חשוב להבהיר כי במסגרת ההליך המשפטי, כאשר הצד התובע מיוצג, אסור לחוק ליצור עימו קשר במישרין. הכל חייב לעבור דרך עורך הדין המייצג אותו, אחרת מדובר בהפרה בוטה של זכות הייצוג הקבועה בחוק לשכת עורכי הדין. חשוב להבהיר לחוקר מותר לצלם ולאסוף ראיות הסותרות את טענות התובע, כאשר התובע נמצא ברשות הרבים. במידה והצד הנתבע הפעיל חוקר אשר פעל באופן לא חוקי ישנן לא מעט דרכים לפעול כנגד חקירה זאת, אך אין הדבר קשור לפסיקת גובה הנזק, אלא למשקל שיינתן לראיה זו, אם בכלל. עם זאת ישנם מקרים בהם החקירה אכן גורמת להכבדה נוספת על הנזקים שנגרמו לתובע ואז רשאי בית המשפט להביא את התנהגות הצד הנתבע ו/או מי מטעמו בחישוב הפיצוי והדבר אף עשוי להיות על ידי פסיקת פיצוי עונשי מלבד לפיצוי בגין הכאב וסבל.
   בברכה,
   רפאל אלמוג, עו"ד

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־מעקב