מרשם לא נכון, ללא פיקוח רפואי מתאים

 • מאת
  דיון
 • #58892 הגב
  אן מענית
  אורח

  לפני מספר שנים עברתי התקף חרדה והלכתי למיון פסיכאטרי בעפולה, הרופא הפסכיאטר המליץ על כדורי ssri ונתן לי חבילת של קלונקס להרגעה מידית. אמא שלי הראתה למרפאה בקיבוצי את המכתב ואת ההפניה והם רשמו לי את הקלונקס כתרופה קבועה במינונים גבוהים,. התמכרתי לתרופה והגעתי למינונים גבוהים מאוד מבלי להיות מודעת לנזקים ולהתמכרות. לקחתי אותה מספר שנים וכל פעם העלו לי אוטמטית את המינון על ידי אחויות המרפאה וללא פיקוח רופא המשפחה . נאצלתי לעבור חצי שני של אי תפקוד על מנת להצליח להגמל מהכדורים מכיוון שתופעות הגמילה היו נוראיות . האם מגיע לי פיצוי כספי? מה ניתן לעשות ?

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #58922 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   אן שלום,
   כחלק מדוקטרינת האוטונומיה בפסיקה הישראלית, על הרופא לוודא שהמטופל מבין את המשמעות של הטיפול הניתן לו. בכל הנוגע לשימוש בתרופה ממכרת, יש חשיבות להסבר שנותן הרופא להשפעות שעלולות להיגרר מהשימוש בתרופה זו. ככל ולא ניתן הסבר לסכנות הטמונות בשימוש בתרופה, וככל והרוקחים לא מילאו אחר הוראות הרופא בצורה מפורשת, ייתכן וישנה עילת תביעה.
   בכל הנוגע לטענות בדבר רשלנות, הרי שנדרשת בחינה של הנושא בעזרת רופאים מומחים. יש לבחון האם ההמלצה ליתן לך את הטיפול הרפואי, באופן שבו ניתן, היתה סבירה או שמא חרגה מגדר הסביר והסבה לך נזק. על פניו, לגישתך, נראה שלא נותר נזק, למעט תקופת הגמילה. בהיעדר נזק, אין עילת תביעה. בכל אופן, יש לבחון את הנושא בעזרת רופאים מומחים.
   וכמובן, מומלץ להיוועץ בעו"ד הבקיא בתחום.

   בברכה,
   רפאל אלמוג, עו"ד

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־מרשם לא נכון, ללא פיקוח רפואי מתאים