משך הזכאות לקצבת נכות בעת שהות ארוכה בחו"ל

 • מאת
  דיון
 • #56136 הגב
  אורנה
  אורח

  שלום רב,
  אני מקבלת קצבת נכות וניידות לחסר רכב ורוצה לצאת בחו"ל לתקופה ארוכה. באתר ביטוח לאומי כתוב כדלקמן: "קצבת הנכות משולמת לנכה תושב ישראל השוהה בחו"ל בחודש היציאה לחו"ל, ומ-1 בחודש שלאחר חודש היציאה לחו"ל – במשך שלושה חודשים נוספים. תשלום הקצבה בארץ יחודש למקבל קצבת הנכות מ-1 בחודש שבו חזר לארץ." המשמעות לפי האתר היא, שאני יכולה להגיע לביקור בארץ נניח בסוף ספטמבר ולצאת מהארץ בתחילת אוקטובר ואז אני מקבלת את כל אוקטובר + 3 חודשים נוספים (נוב-דצב-ינו) וכדי להמשיך, עליי להגיע שוב בסוף ינואר ולצאת בתחילת פברואר וחוזר חלילה…

  לעומת זאת, מסתובבת שמועה שכדי לשמור על רצף קצבה אסור להיעדר יותר מ-90 יום רצופים מהארץ ואז מספיק להגיע לארץ לביקור קצר **לפני** תום 90 הימים, כדי לשמור על הרצף. אשמח לדעת מה נכון…

  המון תודה מראש!

מציג 2 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #56165 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   אורנה שלום,
   כפי שציינת בפנייתך, קצבת נכות מטעם המוסד לביטוח לאומי מושלמת למבוטח השוהה בחו"ל במשך שלושה חודשים בלבד ממועד יציאתו לחו"ל. באשר לקצבת הניידות, גם היא משולמת במשך שלושה חודשים לאחר יציאת המבוטל לחו"ל, ובלבד שקיבלת את הקצבה הנ"ל במשך שלושה חודשים למצער. מרגע חזרתך לארץ, תוכלי לשוב ולקבל את הקצבאות כאמור.
   חשוב לשים לב, כי יתכן שלאחר שהות ארוכה בחו"ל, תיבדק זכאותך מחדש באשר לקבלת הקצבאות הללו, כמי שמרכז חייה אינו בארץ, וזאת בהתאם לפסיקות בתי המשפט.

   בברכה,
   רפאל אלמוג, עו"ד

  • #56180 הגב
   אורנה
   אורח

   עו"ד אלמוג הנכבד,
   תודה על תשובתך. הבנתי את ההערה לגבי האפשרות שתכאותי תיבדק מחדש, אבל אשמח אם תוכל, בנוסף, להבהיר לי לגבי משך הזמן שאני יכולה לשהות בחו"ל מבלי לאבד את רצף תשלומי הקצבה (בהנחה שלא תיבדק עדיין זכאותי) – האם מדובר ב-3 חודשים + חודש היציאה מהארץ, כפי שכתוב באתר שלה ביטוח הלאומי, או שהשהות בחו"ל מוגבלת ל-90 יום?

   המון תודה וברכה!

   • #56203 הגב
    עו"ד רפאל אלמוג
    מנהל בפורום

    אורנה שלום,
    הקצבה אינה מוגבלת ל – 90 ימים, אלא משולמת בחודש היציאה לחו"ל ומה– 1 לחודש לאחר יציאתך לחו"ל ובמשך שלושה חודשים נוספים. לדוגמא: אם תצאי לחו"ל היום, אזי תקבלי את קצבת הנכות הכללית עבור החודש הנוכחי, שכן זהו חודש יציאתך לחו"ל, והחל מה – 1 לחודש הבא תקבלי קצבה למשך 3 חודשים נוספים כאמור.

    בברכה,
    רפאל אלמוג, עו"ד

  • #56218 הגב
   אורנה
   אורח

   תודה 🙂

מציג 2 תגובות משורשרות
מענה ל־משך הזכאות לקצבת נכות בעת שהות ארוכה בחו"ל