נזילה ממרפסת

הדיון הזה מכיל תגובה 1, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  עו"ד רפאל אלמוג לפני 7 שנים.

 • מאת
  דיון
 • #39995 תגובה

  אייל

  המרפסת שלי מהווה גג לחדר השינה של הדירה מתחתי. כל שנה לאחר שיורד הרבה גשם, יש נזילה בדירה שמתחתי. אנשי מקצוע לא נתנו תשובה וודאית שאכן הנזילה היא מהריצוף ולכן אינני רוצה להחליף אותו לחינם. יש בעלי מקצוע שמציעים החלפת רובע או איטום סילר על גבי הריצוף ואף לתת אחריות של מספר שנים לכך שאם יש נזילה אז היא לא מהריצוף. שאלתי היא במידה ואני מבצע פעולה כזו, האם בכך אני מכוסה משפטית ומאותו רגע האחריות לאיתור הנזילה היא של בעלת הדירה מתחתי מול הבניין (צנרת, קירות) או שזו סתם הבטחה של בעלי המקצוע?

 • מאת
  תגובות
 • #39996 תגובה

  עו"ד רפאל אלמוג

  אייל שלום,
  התחייבות של איש מקצוע כזה או אחר לכך שלא תהיה נזילה מהריצוף אינה מכסה אותך, משום שבסופו של יום בעל הדירה מתחת רשאי להביא איש מקצוע אחר אשר יסבור אחרת. במצב כזה, אתה בהחלט חשוף לדרישה / תביעה משפטית על הנזקים שנגרמים לבעלי הדירה מתחתיך.
  הצעתי אליך, על מנת למנוע נזקים עתידיים:
  1. תגיע להבנה מוסכמת עם בעלי הדירה מתחת. בחרו אנשי מקצוע מוסכמים על מנת להגיע לפתרון הבעיה. כך שאם יתעורר נזק בעתיד, לא יוכלו לטעון דבר.
  2. רכוש ביטוח מבנה / תכולה הכולל אחריות לנזקי צד שלישי. מומלץ להסב את תשומת ליבם למצב הקיים על מנת שלא יטענו לאי גילוי. כמובן, שמומלץ לעשות כן לאחר תיקון הדבר. אני מניח שלא יסרבו לבטח אם המצב תוקן.

  אשמח להשיב על שאלות נוספות.
  בברכה,

  עו"ד רפאל אלמוג
  אלמוג-שפירא, משרד עו"ד

מענה ל־נזילה ממרפסת