עזרה – תביעת ביטוח

 • מאת
  דיון
 • #52991 הגב
  עדנה
  אורח

  שלום רב, בתי (בת 22 ) עברה ניתוח הגדלת שדיים על רקע רפואי: סבלה משדיים טבולריים + אסימטריה שגרמה לבעיות רגשיות הקשורות לדימוי גוף, דימוי נשי וכו'. לאחר הניתוח הגשנו תביעה להחזר והיא נדחיתה בטענה שמדובר בניתוח קוסמטי (שלחברה אין חבות כלפיה). מה הסכוי להצלחה מול חברת הביטוח? האם כדאי להגיש ערעור או לגשת ישר לתביעה קטנה?

מציג תגובה משורשרת 1
 • מאת
  תגובות
  • #52993 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   שלום עדנה,
   האם ההמלצה לעבור את הניתוח מקורה בשיקולים אסתטיים בלבד, או שמא רפואיים / בריאותיים?
   מעבר לכך, חשוב לנו לעיין בתנאי הגדרת מקרה הביטוח והסייגים לכיסוי. ככל ומדובר בכיסוי שהינו על רקע רפואי בלבד ולא קוסמטי (מה שנהוג בד"כ), הרי שהסיכויים נמוכים ויש לבחון את התיק מכיוונים שונים.
   בכל מקרה, לא ברור מפנייתך מה שיעור עלות הניתוח, כך שאיני יכול להמליץ לך לפנות לבית משפט לתביעות קטנות.
   בשלב זה, טרם בחינת הדבר, לא הייתי ממליץ על שליחת ערר.

   בברכה,

   רפאל אלמוג, עו"ד

  • #53312 הגב
   הילה
   אורח

   שלום,
   לפני חודש נתגלתה נזילה בביתנו (קוטג'), הנזילה נתגלתה ביחידה המושכרת (חצי מרתף) כי יצאו מהמים מהקיר (שכבר היה ספוג אך התחבא מאחורי הארון). מיד פנינו לחברת הביטוח ולצערנו טופלנו ע"י חברת שחר. מציאת הנזילה (בקומת הכניסה בביתנו) לקח כ3 שבועות!! ואחרי ביקורם של 7 אנשי מקצוע ומלחמות יומיומיות מול שחר ו-AIG מה שגרם לכך שהשוכרים לא נמצאים בדירה כבר מעל חודש, ופיצינו אותם כרגע על זמן זה. חברת שחר לא מוכנה להביא מכונת ייבוש ומבחינתם רק בעוד חודש יבואו לבדוק אם ניתן לשלוח בעלי מקצוע לצביעת הקיר. האם אני יכולה לתבוע את חברת הביטוח או את שחר על אובדן כספי השכירות?? (יש לנו ביטוח מבנה + דירה ותכולה)
   המון תודה,
   הילה

   • #53314 הגב
    עו"ד רפאל אלמוג
    מנהל בפורום

    שלום רב,
    ככל והליך בירור התביעה, או העיכוב בתשלומי תגמולי הביטוח, הסב נזק עקיף (הפסדי שכירות כמתואר), גם אם נזק זה אינו מכוסה בפוליסה, ניתן לתבוע אותו במסגרת הליכים משפטיים.
    מקור העילה בהוראות חוק החוזים, וכן פסיקת בתי המשפט.
    התביעה הינה כמובן כנגד תאגיד הביטוח האחראי, בגין מעשים ו/או מחדלים של שלוחיו.
    בהצלחה.

    בברכה,

    רפאל אלמוג, עו"ד

מציג תגובה משורשרת 1
מענה ל־עזרה – תביעת ביטוח