ערעור על החלטת ועדה רפואית

 • מאת
  דיון
 • #54408 הגב
  רונית
  אורח

  שלום רב,
  בעקבות תאונת עבודה שעברתי, ועדה רפואית (מדרג ראשון) קבעה לי נכות זמנית לעשרה חודשים, לפי החישוב של חודש ראשון 100%, 5 חודשים לפי 40% ועוד 4 חודשים לפי 20%.
  לצערי, הועדה גם קבעה לי נכות קבועה של 0%. כעת יש לי 60 ימים לצורך ערעור על ההחלטה.
  שאלותיי הן:
  1) במידה ואערער על החלטת הועדה בעניין הנכות הקבועה שנתנו לי (0%), האם יש סיכוי שהנכות הזמנית תבוטל או תופחת?
  2) האם במצב של 0% נכות קבועה, יש לי בכלל אפשרות לטעון להחמרה? ואם כן, מתי?
  3) האם כשאטען להחמרה, יש אפשרות שהנכות הזמנית תופחת או תבוטל ואז אצטרך להחזיר לביטוח לאומי את התשלומים שהועברו אליי בגין הנכות הזמנית?
  4) במידה ואחליט לתבוע גם את הביטוח של מקום עבודתי בגין תאונת העבודה, האם מהסכום שאקבל מהביטוח יורדו לי הן דמי הפגיעה והן הכספים שקיבלתי בגין הנכות הזמנית?
  לתשובות בהקדם אודה מאד

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #54415 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   Keymaster

   רונית שלום,
   אשיב לשאלותיך, בהתאם לסדר השאלות, כדלקמן:
   1. בעת בדיקת הערר למל"ל בוחן את נכותך מחדש (ועדת עררים, בשונה מערעור על שאלה משפטית לבית הדין על ועדת ערר). משכך, המל"ל עלול לשנות את החלטתו בעניין הנכויות הזמניות שנקבעו, לחיוב ולשלילה. יחד עם זאת, בענף נפגעי עבודה, ככל וועדת הערר מתכוונת להפחית / לשנות מקביעותיה, היא אמורה לעדכן את הנפגע, על מנת שיוכל למשוך את הערר.
   2. יש ברשותך זכות לבקש קביעה מחודשת לדרגת נכותך בגין החמרה במצבך הרפואי, ובלבד שעברו 6 חודשים מן הקביעה האחרונה. כמו כן, לצורך קיום דיון מחדש לדרגת הנכות, יש לצרף בפנייתך הסכמת רופא מוסמך של המל"ל המאשר את ההחמרה כאמור.
   3. המל"ל אינו נוהג לדרוש את החזר הגמלאות שקבע בהחלטותיו לאור הפחתת אחוזי הנכות שנקבעו בתוצאות הערעור (אך אין זה אומר שאין באפשרותו לעשות "חישוב מחדש" של הזכאויות ולעמוד במידת הצורך על השבת גמלאות ששולמו ביתר). עם זאת וככל ויפחיתו לך את אחוזי הנכות הזמנית, יופחתו בהתאם התגמולים מיום קבלת תוצאות הערעור ואילך.
   4. כן, תגמולי הביטוח הלאומי מנוכים מסכום הפיצוי שחברת הביטוח תעניק לך.
   בריאות והצלחה,
   רפאל אלמוג, עו"ד

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־ערעור על החלטת ועדה רפואית

ביטול