פיצויים בגין רשלנות רפואית

הדיון הזה מכיל תגובה 1, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  עו"ד רפאל אלמוג לפני 8 שנים, 10 חודשים.

 • מאת
  דיון
 • #44034 תגובה

  שוקי

  שלום לכולם,

  קיבלתי ייעוץ מאוד מאוד ראשוני לגבי תביעת רשלנות על מות אימי. היא נפטרה בגיל 60 בשל רשלנות רפואית. אבחון שגוי של מחלה שיש קונצנזוס על החשיבות של אבחון מוקדם שלה, ולדעתי יש קשר סיבתי בין ההתרשלות למוות. הכל מתועד.

  אמרו לי שגם בהנחה ואכן יש רשלנות ונזק וקשר סיבתי, בגלל גילה לא יהיה פיצוי משמעותי. נאמר לי שהיום הנזק הוא בעיקר על אבדן כושר השתכרות, וכאשר מדובר במוות אבדן כושר ההשתכרות נקבע על פי קיצור תוחלת החיים – השנים האבודות. לפיכך, בגלל שאימי נפטרה 5 שנים לפני גיל פרישה, והכנסתה החודשית קודם למחלה הייתה נמוכה, הפיצוי יהיה זניח.

  פיצויים בשל סבל ונזקים שהם "מסביב", לא נפסקים לעיתים קרובות ולא בשיעורים משמעותיים.

  לשאלתי אם אותו קייס יכל להביא לפיצוי גבוה מאוד אילו היה מדובר באדם צעיר יחסית, נאמר שחד משמעית כן, אך כרגע יהיה קשה למצוא עורך דין רציני שיהיה מוכן לקחת את זה.

  אם אני מבין נכון, זה אומר שאם הורגים אדם ברשלנות רפואית חמורה כשהוא בגיל 68, אז אין כמעט פיצוי בגלל זה? זה בלתי מתקבל אצלי על הדעת. מה דעתכם?

  תודה וסופש מוצלח.

 • מאת
  תגובות
 • #44035 תגובה

  עו"ד רפאל אלמוג

  שוקי, הסיטואציה שבה אתה מציג דווקא היא זו שהובילה את בית המשפט העליון לפתח את הלכת השנים האבודות. בפועל, למרות ההלכה, אכן, אדם שנפטר כתוצאה ממעשה או מחדל רשלני סביר כי יקבל פיצוי גבוה יותר, אך הבעייתיות שאתה מתאר כבר כמעט ואינה קיימת עוד בפסיקה. הרי, ההגיון הבריא והסביר אומר ששני אנשים שנפגעו עם אותם נתונים אישיים, למעט גיל, לא יכולים לקבל את אותו הפיצוי, משום שזה הצעיר תוחלת חייו קוצרה בצורה משמעותית יותר.
  באתר פורסם כתבה בנושא, ואני מציע לך לעיין בו (במסגרת "כתבות נוספות").
  אמנם חישוב הפיצוי תלוי בלא מעט פרמטרים, כגון גיל הנפגע, הכנסתו ערב הפגיעה, האם תלויים בו כאלה ואחרים, שיעור ההוצאות, הרקע התעסוקתי שלו ועוד גורמים.
  אני מציע לך לגשת למשרד עורכי דין הבקיא בתחום הרשלנות הרפואית על מנת לבחון בצורה קצת יותר מעמיקה את המקרה המתואר על ידך.
  באפשרותך לפנות לייעוץ אישי באמצעות אתר זה, ועורך דין מצוות האתר יצור עימך קשר.
  שלא תדעו עוד צער !
  רפאל אלמוג, עו"ד

מענה ל־פיצויים בגין רשלנות רפואית