רשלנות ואי תקינות פועלו של נוירולוג

 • מאת
  דיון
 • #58627 הגב
  אור ח.
  אורח

  בת משפחתי פנתה לנוירולוג של קופ"ח במטרה לאבחן פגיעת ראש ולקבל טיפול מתאים.

  הנוירולוג שאל אותה ממה לדעתה זה נגרם לה, היא ענתה שכתוצאה מתקיפה מסוימת שתקפו אותה ושבכללה חנקו אותה והפעילו עליה חומרים.

  הנוירולוג ראה בתיק קופ"ח שהיא נוטלת כדורים פסיכיאטריים ולאחר שוידא מולה שהיא נוטלת אותם בהוראות פסיכיאטר (אציין שהיא מטופלת פסיכיאטרית באופן פרטי בלבד, וכי קופ"ח רק רושמת לה את הכדורים ומנפיקה אותם אך מעולם לא היתה אצל כל פסיכיאטר מהקופ"ח) הוא הוכיח אותה לגבי זה שהיא לא הגישה תלונה במשטרה בעניין, לא האמין לתקיפה , קרי לסיבה שבגינה לדעתה נגרמה לה פגיעת ראש, ולא ביצע כל בדיקה נוירולוגית וכל רישום לגבי תלונותיה הנוירולוגיות (קרי לגבי תסמיני פגיעת הראש) , רשם רק שמתלוננת על כך שתקפו אותה בחומרים הוסיף לכך "סימן שאלה ", רשם שלא פנתה למשטרה , ושמטופלת ע"י פסיכיאטר ונוטלת כדורים והאבחנה שלו היתה "השגחה".

  שאלתי היא:

  האם הנוירולוג התרשל, או פעל באופן בלתי תקין כמפורט להלן ,או בכלל:

  1. האם נוירולוג רשאי להימנע מלרשום תלונות נוירולוגיות של מטופל, בעצם רשם רק את הסיבה לתלונות הנוירולוגיות ולא את התלונות הנוירולוגיות עצמן.

  2. האם נוירולוג רשאי להתעלם מתלונות בתחום הנוירולוגי ולהימנע מלבצע בדיקות בתחום הנוירולוגיה על סמך נסיבות מתחום רפואה אחר, קרי על סמך נסיבות מתחום הפסיכיאטריה שאינן בתחום מומחיותו?

  3. האם נוירולוג , קרי רופא שאינו פסיכיאטר, רשאי לרשום בתיק רפואי של המטופל, פירוט ממנו עולה שהמטופל בעצם מדמיין את התכנים שאותם הוא מעלה בפניו,(מדמיין את הסיבה בגינה נגרמה פגיעת ראש) וזאת שרירותית ומבלי שהנוירולוג יפנה את המטופל לפסיכיאטר באותו עניין?

  4. גם ככל שמטופל מדמיין את הסיבה לתסמיני פגיעת ראש, הרי אין זה אומר שלא צריך לבדוק האם קיימת פגיעת ראש, והאם יש צורך בטיפול.

  בת משפחתי ניזוקה מביקורה זה אצל הנוירולוג, בגין התנהלותו נמנע ממנה אבחון וטיפול בפגיעת ראש, היא שילמה באופן פרטי 30,000 ש"ח לטיפול בפגיעות ראש, היא מפחדת ללכת לנוירולוגים מקופ"ח בגין שהנוירולוג אבחן הלכה למעשה שאין להאמין לה ורשם שהיא מטופלת אצל פסיכיאטר +כדורים והיא דאגה כל השנים לטיפול פסיכיאטרי פרטי כי לא רצתה כל רישום בתחום הפסיכיאטרי בתיק קופ"ח, ועוד…..

  מה ניתן לעשות בעניין ? איך ניתן לפעול כנגד הנוירולוג באילו דרכים?

  תודה רבה

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #58650 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   אור שלום,

   בכדי להגיש תביעת רשלנות רפואית, עליך להוכיח כי הרופא סטה מסטנדרט התנהגות מקובל בתחום, ושכתוצאה מכך נגרם נזק.
   בהיעדר נזק, לא ניתן להגיש תביעה כאמור. במקרה שהצגת בפנייתך, יש להוכיח כי לרופא היה חשד סביר שתלונות המטופלת אינן מהימנות וכי מדובר בהתנהלות סבירה.
   על מנת לקבל מענה מקצועי ומקיף, מומלץ לפנות לעו"ד העוסק התחום שיפנה להתייעצות עם רופא מומחה.

   בברכה,
   רפאל אלמוג, עו"ד

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־רשלנות ואי תקינות פועלו של נוירולוג