שתי חב' בטוח משלמות א.כ.ע -"פיספסו" בבתשלומים "בגדול"- האם פנייה משותפת לשתיהם או לחוד ?

הדיון הזה מכיל תגובה 1, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  עו"ד רפאל אלמוג לפני 4 שנים, 7 חודשים.

 • מאת
  דיון
 • #42675 תגובה

  שחם איתן

  מה כדאי?
  תביעה/דרישה כנגד שתי חברות ביטוח, שהכירו באותו א.כ.ע, מלא, משלמות שנים רבות, גם כיום, "פספסו" בתשלומים/בתחשיב במאות אלפי שקלים כ"א – האם לפנות לשתיהם בכתב בדרישה משותפת?!!! או לחוד?!!! אסתפק
  גם במשפט אחד לסוגיה המרכזית שהעליתי- סוגיית הפנייה לחברות- "הפרד ומשול" כדברי הפתגם, או בשיתוף כנה של שתיהם, גם אם זאת לא חובתי…?

  נ.ב
  פניתי אליכם בעקבות המלצות , ראיתי גם את הזמתכם להתייעצות לא מחייבת טרם טיפול בתיק.

  כאמור השאלה המרכזית המנקרת במוחי, הראשונה והעיקרית שארצה להתייעץ עמכם טרם תביעה, והדבר הראשון שאני רוצה להתייעץ ולשמוע את חו"ד ראשית לכל היא בהרחבה:
  "האם אני צריך לפנות לשתי חברות הביטוח ביחד, במכתב/דרישה אחד ויחיד, או, לפנות לכל אחת לחוד, לתבוע כ"א לחוד, אפילו בלי וללא צורך ליידע אף אחת מהם על פעולתי כנגד החברה האחרת שמשלמת לי" …
  מה יותר כדאי, מה יותר פשוט- ניסיתי לשבור את הראש, עד עכשיו בעצמי, אשמח, אם אתם כמומחים, תוכלו לתת לי תשובה חד משמעית לשאלה זו, אשמח גם לשמוע עצות טיפים נוספים, כלליים לפחות, לגבי שעלי לעשות וכיצד לפעול מעתה ואילך בסוגיה שעל הפרק.

  בתודה למפרע-איתן

 • מאת
  תגובות
 • #42676 תגובה

  עו"ד רפאל אלמוג

  שלום איתן ותודה על פנייתך.
  באופן כללי, אני סבור שנכון יותר לפנות בנפקד, וזאת משיקולים טקטיים שונים. אני מניח שגם תנאי הפוליסות שונים ולכן אין ממש סיבה לאפשר לחברות הביטוח לאחד כוחות. מה גם שהתנהלות כזאת עשויה לעכב משמעותית את הטיפול בתיק.

  לרשותך בכל עת.

  בברכה,

  עו"ד רפאל אלמוג

מענה ל־שתי חב' בטוח משלמות א.כ.ע -"פיספסו" בבתשלומים "בגדול"- האם פנייה משותפת לשתיהם או לחוד ?