תאונת עבודה שברים בכף הרגל

 • This topic has תגובה 1, 2 משתתפים, and was last updated לפני 1 year, 5 months by עו"ד רפאל אלמוג.
 • מאת
  דיון
 • #54383 הגב
  אלכס
  אורח

  שלום,
  באמצע אוגוסט האחרון עברתי תאונת עבודה ושברתי את כף הרגל בצורה חמורה (3 שברים). פניתי לבדיקות רפואיות באופן מיידי אך לצערי הרופאים עמם נפגשתי לא בדקו אותי כמו שצריך וקבעו שמדובר בנקע בלבד. ולכן לקח כמעט חודש עד שקיבלתי הפנייה לסיטי שהוכיחה שישנם 3 שברים . בסך הכל הייתי בחופשת מחלה של 3 חודשים (מיום הפגיעה ועד לפני שבועיים).
  העברתי למעסיק מסמכים רפואיים פעמיים.
  בפעם הראשונה העברתי את הבדיקות של החודש הראשון + תעודה רפואית ראשונית עם ימי מחלה לחודש אחד בלבד. ובפעם השנייה את הבדיקות החדשות כולל פענוח סיטי, המלצות של אורתופד מומחה, תעודה רפואית ראשונית מחודשת עם ימי מחלה של 3 חודשים סך הכל.
  כעת אני מגלה שלמרות שהאחראית בהנהלת החשבונות בעבודה הבטיחה שהיא שלחה הכל – היא בעצם שלחה רק את המסמכים הראשונים והלא מעודכנים (שקבעו רק נקע) ומחלה של חודש אחד ופשוט לא העבירה את הממצאים של בדיקת הסיטי והמומחה וההמלצה לחופשת מחלה של 3 חודשים.
  לכן ביטוח לאומי כמובן הכיר רק בחודש אחד של פגיעה.

  בנוסף, היום אותה אחראית נזכרה להעביר אלי מכתב מביטוח לאומי שטוען שחסרים מסמכים. מדובר במכתב שהיא קיבלה ואני לא. ובמכתב התבקשתי להעביר את החוסרים תוך 21 ימים ובפועל עברו כבר 22 ימים. כך גיליתי שלא כל המסמכים הועברו.

  חשוב לי לציין שאני פניתי לאותה אחראית מספר פעמים על מנת לוודא שהיא העבירה הכל. (יש שיחות מוקלטות ומיילים) בנוסף פניתי לביטוח לאומי שוב ושוב כדי לוודא שהם קיבלו הכל ואפילו הגעתי לשם בעצמי. והובטח לי פעם אחר פעם שהכל הועבר והתקבל (כל השיחות מוקלטות).
  מה ניתן לעשות כעת? האם יש דרך לתקן?

  שאלה נוספת באותו נושא.
  תאונת העבודה בעצם התרחשה אצל מעסיק חדש. התחלתי לעבוד רק ב 1 לאוגוסט והפגיעה אירעה ב 22.8 (מזל נאחס) התבקשתי להעביר לביטוח לאומי 4 תלושי שכר שקדמו לפגיעה. ממוצע השכר לאותם 4 חודשים עומד על כ 11,000 ברוטו לחודש.
  האחראית של הנהלת החשבונות דיווחה לביטוח לאומי על שכר של כ 4000 שח על חודש אוגוסט – סכום שלא היה תקין ותוקן בהמשך. וגם מדובר בשכר שלא קדם לפגיעה – שולם רק בתשיעי לספטמבר.
  מביטוח לאומי קיבלתי מכתב בו נטען שסכום השכר בארבעת החודשים שקדמו לפגיעה הוא 16,000 שח. ולכן שילמו לי 75% עבור 19 ימים ( ה 12 הראשונים משלם המעסיק) מה שיצא סביב ה 2500 שח בסך הכל.
  סכומים אלו לא תואמים לשכר שקיבלתי ולא ברור לי על מה הם מתבססים.. תלושי השכר עבור החודשים אפריל – יולי כן הועברו לביטוח לאומי אבל נראה שהם התייחסו רק לשכר (הלא תקין) שעליו דיווח המעסיק, החליטו שזה השכר שקיבלתי במשך 4 חודשים (לכן ה 16,000 סהכ) והתעלמו מכל התלושים שקדמו לכך.
  האם הדבר תקין? האם לא אמורים להתייחס לכל התלושים ורק לאלו שקדמו לתביעה?
  מה ניתן לעשות בנדון?

  הבעיה העיקרית היא שלאורך שלושת חודשי המחלה המעסיק שילם לי שכר רגיל כסוג של מקדמה -בתנאי שבסופו של דבר ביטוח לאומי יכיר בתאונת העבודה וישלם דמי פגיעה. נקבע שאם ביטוח לאומי לא יכיר וישלם אני אאלץ להחזיר למעסיק את כל מה ששולם.
  כרגע אני נמצאת במצב שבו בגלל התנהלות לא תקינה של הנהלת החשבונות ודיווחים לא תקינים שלהם אני עלולה להפסיד סכום כסף גדול – דבר שלא היה קורה בכלל לו ההתנהלות היתה תקינה והמסמכים היו מועברים כמו שצריך.
  מה אני יכולה לעשות בנדון? בסופו של דבר אני דאגתי להעביר הכל בזמן ובצורה מלאה. בדקתי וגיליתי אחריות בנושא.. ועדין איכשהו אני זו שבבעיה.

  החלטתי לא לקחת סיכון והיום העלתי לאתר של ביטוח לאומי מחדש את כל המסמכים בתקווה שזה יעזור ואני מנסה להגיע לסניף אך בנתיים אשמח לעצה בנושא המעסיק והמשך ההתנהלות מול ביטוח לאומי.

  ממש אשמח לעזרה!
  תודה ולילה טוב.

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #54386 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   מנהל בפורום

   שלום רב,
   לא ברור מהתיאור הארוך אילו מסמכים חסרים בביטוח לאומי, כך שאיני יכול להגיב האם ניתן לתקן. סביר להניח שמדובר בנזק בר תיקון, ככל ומדובר בעיכוב בהמצאת מסמכים. בכלל, עושה רושם כי התביעה הוכרה על ידי הביטוח הלאומי כפגיעה בעבודה, ושולמו רק דמי פגיעה חלקיים. ככל וישנם אישורים נוספים, הרי שניתן לעמוד על יתרת התשלום בהתאם לחוק.
   כנ"ל לגבי אישורי שכר לא תקינים שהועברו. בפועל, בוחנים את ממוצע השער בהתאם לרבעון האחרון.
   באשר לקצבאות, כגון קצבת נכות זמנית / קבועה, יש להגיש תביעה ולעמוד על הזכויות. ניתן לעשות זאת ישירות למול הביטוח הלאומי. אין צורך לעבור דרך חשבת שכר / הנהלת חשבונות במקום העבודה.

   בברכה,

   רפאל אלמוג, עו"ד

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־תאונת עבודה שברים בכף הרגל