תביעה להכרה נכות מוסבת

 • מאת
  דיון
 • #39589 הגב
  קו
  מנהל בפורום

  לפני למעלה מעשרים שנה עברתי אירוע טראומי שלא נשכח עד עצם היום הזה, עברתי התעללות קשה שכללה בין היתר התעללות נפשית פיזית ומינית. כתוצאה מכך ניסיתי לפגוע בעצמי באמצעות רובה בהיותי בעמדת השמירה בבסיס בו שהיתי, לציין כי אירועים אלה מעולם מעולם לא נחשפו בפני איש. גם לא איש מקצוע.
  לאחר אותו מקרה נפתח תיק חקירת מצ"ח מפאת בושה והמון המון פחד שמא איאלץ לעמוד לדין החכשתי כל קשר לניסיון לפגיעה עצמית טענתי לתאונה וכך נסגר
  התיק. ההכרה בנכותי כיום היא על לא על נסיבות הפציעה, אלא על מצב שלאחר פגיעה וניתוח בטן, פגימה בכליה ובקיבה, בנוסף צלקות וסך כל אחוזי הנכות מאז ועד היום הן 27% אחוזים בלבד.

  שאלתי אליך עורך דין נכבד היא זו:
  האם אתה סבור כי ישנה עילה לתביעה על המצב הנפשי בו הייתי נתון בזמן שירותי בצבא? מצב אשר בגללו נאלצתי לעשות את אותו מעשה?
  לציין כי מאז ועד היום אני נתון לעיתים למצבי רוח ירודים שמחזירים אותי אחורה בזמן, מצבים נפשיים המלווים לעיתים בדיכאונות, בסיוטים ובחרדות.
  שכן אני מתקפשה לתפקד בחיי היום היום היות ואני ברוב הזמן סובל מחוסר ריכוז, ירידה חזקה באנרגיה, חוסר שקט, וכל זה פוגע לי באיכות החיים שמשפיע עליי מאוד מאד קשה בתפקוד היום יומי ואפילו בתפקוד המיני לצערי.

  אשמח להתייחסותך,

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #39590 הגב
   עו"ד שירי גליקמן
   אורח

   קו שלום.

   ראשית, יש לבדוק האם אין התיישנות על המקרה שלך, או שמא הנסיבות הספציפיות יכולות להיכנס לחריג לטענת ההתיישנות.
   שנית, באם נגרמו לך נזקים במהלך השירות הצבאי, ניתן לבחון אפשרות לתביעה אך באם לטענתך אין כל הוכחה לנזקים שנגרמו לך משום שהכחשת כל קשר לכך אז הדבר יכול להיות בהחלט בעייתי.
   אני ממליצה לך לפנות לעו"ד הבקיא בתחום עם מלוא המסכמים הרלוונטיים לצורך בחינה מדוקדקת ומעמיקה של הדברים.

   לילה טוב,
   שירי גליקמן, עו"ד
   אלמוג-שפירא, משרד עורכי דין

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־תביעה להכרה נכות מוסבת