תביעה צד ג

 • מאת
  דיון
 • #42060 הגב
  דור
  מנהל בפורום

  שלום
  האם סביר לפנות לשמאי ולתקן תאונה לאחר כ 3 חודשים ?
  רכבי נפגע בתאונה שצד ג נכנס בו.
  אני מבוטח בביטוח ובה ו ג' ללא מקיף.
  סגרתי עם מבוטח צד ג' שנסגור הכול דרך הביטוח היות ועחיות התיקון גבוהות.- לאחר שאישר אשרתי שמאי ותיקון לרכב במוסך ותביעה הוגשה מהביטוח שלי לביטוח שלו.
  כעת הביטוח שלי מקבל מכתב דחייה לתביעה
  1-מהסיבה שמבוטח צד ג ' טוען שאין קשר בין התיקון שבוצע לבין התאונה ( הוא אפילו לא צילם בזמן התאונה, לי כן יש תצלום שצולם ביום התאונה ( בן שלי שהיה הנהג ברכב שלח לי ב whatsup – זה שמור עד היום כהוכחה)
  2- חברת הביטוח צד ג' טוענת שעבר זמן בין התאונה לבדיקת השמאי (לקח זמן עד שתפסתי את בעל הרכב הפוגע על מנת לסכם איתו שנסגור דרך הביטוח- בתחילה סוכם שבמידה והנזק לא גדול אז נסגור בנינו ללא הפעלת ביטוח אך כאמור תיקון הנזק מס' אלפים.
  3- חברת הביטוח צד ג' טוענת עוד שלא שיתפתי פעולה לבדיקת הרכב על ידי שמאי שלהם (אכן הייתה פניה כזו אליי וכאשר ניסיתי לתאם עם השמאי שלהם נתקלת בקשיים לתפוס אותו , כאשר כן תפסתי אותו טלפונית לאחר כשבועיים או קצת יותר מרגע שפנו אליי אמר שכבר לא רלוונטי.

  מה מציעים לעשות ?
  האם להגיש תביעה או קודם מכתב תגובה למכתב דחייה של חברת הביטוח ?

  ברשותי דוח שמאי וחשבונית תיקון ותצלומים מיום התאונה שמראים מצב הרכב וכן צילומי שמאי בזמן שהוא בדק – מס' חודשים לאחר התאונה.

  תודה

מציג 0 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #42061 הגב
   עו"ד רפאל אלמוג
   אורח

   שלום דור,
   אם אני מבין נכון, אין לך כיסוי מקיף.
   משכך, הדרך היחידה העומדת לרשותך לקבלת הפיצוי, היא להגיש תביעת נזיקין כנגד הרכב הפוגע וחברת הביטוח שביטחה אותו בביטוח צד ג'.
   כמובן, ככל והרכב הפוגע הגיש תביעה נגדך ונגד הביטוח צד ג' שלך, עליך לשתף פעולה עם חברת הביטוח שלך. מומלץ אף לעשות כן, טרם משלוח הגשת התביעה.

   בברכה,

   עו"ד רפאל אלמוג

מציג 0 תגובות משורשרות
מענה ל־תביעה צד ג