תוספת תלויים / עיכוב של ביטוח לאומי

 • This topic has 7 תגובות, 2 משתתפים, and was last updated לפני 1 year, 3 months by עו"ד רפאל אלמוג.
 • מאת
  דיון
 • #40998 הגב
  דפנה
  מנהל בפורום

  שלום רב
  הנני נכה בעלת קיצבת נכות נכות רפואית של 64% דרגת אובדן כושר עבודה של 100% ושנינו מתקיימים מקצבת נכות שלי בגובה 2500 ש"ח לחודש בלבד. הגשתי בקשה לקבלת תוספת תלויים עבור בן זוגי והידוע לציבור שלי שאינו עובד ונמצא בעבודות שירות כבר לפני חמישה חודשים למרות שפעלתי לפי כל הכללים ומלאתי את כל הטפסים שהתבקשתי וכבר חמש פעמים העברתי לידי הפקידות בסניף הביטוח לאומי במחלקת נכות כללית !!! ולמרות שקיצבת אבטחת הכנסה נדחת לבן זוגי בתירוץ שאנחנו מוכרים כידועים בציבור בביטוח לאומי ויש כל האישורים לכך. עד לרגע זה התשובה שנמסרת לי בנושא מהמוסד לביטוח לאומי היא כי הנושא בטיפול ואין החלטה. מה עלי לעשות שלא עשיתי בכדי לזרז את התהליך ואת הסחבת של המוסד הזה? במידה ויש לכם עצה בשבילי אשמח לקבלה…כי הגיעו מים עד נפש.
  בברכה
  חני

מציג 2 תגובות משורשרות
 • מאת
  תגובות
  • #40999 הגב
   עו"ד שירי גליקמן
   אורח

   דפנה שלום.

   לא כל כך ברור מפנייתך האם בקשתכם לקבלת תוספת תלויים עבור בן זוגך נדחתה או שמא הבקשה עדיין בטיפול. בכל מקרה בהחלט חמישה חודשים זהו זמן ארוך למדי ולא סביר. אציין כי ידועים בציבור נחשבים כנשואים על פי חוק ביטוח לאומי ולכן בהחלט נראה כי אם בן זוגך עומד בקריטריונים, מגיעה לך תוספת תלויים עבורו.
   אני ממליצה לך לפנות לביטוח לאומי ולשאול האם דרושים מסמכים נוספים על מנת לזרז את ההליך.
   באם יהיו לך שאלות נוספות, אני כאן לרשותך.

   חג שמח,
   שירי גליקמן, עו"ד
   אלמוג-שפירא, משרד עורכי דין

  • #41000 הגב
   דפנה
   אורח

   פניתי המון פעמים וכל הטפסים הוגשו כחוק אפילו קיבלתי מהם אישורים שאכן אני ידועה בציבור לבן זוגי ואישורים שכל הטפסים התקבלו כדין. ולמרות כל זה ממשיכים הם בסחבת בלי להסביר מדוע! אני נופלת בין הכיסאות התשובה היחידה שאני מקבלת שוב ושוב זה שהנושא בטיפול. לאחרונה אף הגדיל ביטוח לאומי בגישה המתחמקת והשרלטנית כאשר נשלחות לי הודעות שבן זוגי חייב כסף למחלקת הגביה על התקופה שהוא שוהה בעבודות שירות ואינו עובד ולמרות שהם שללו לו אבטחת הכנסה על רקע היותנו ידועים בציבור ועל רקע קצבת הנכות שאני מקבלת!…אני חושבת שזאת ממש חוצפה מצידם שוב אומרת פניתי לכל הגורמים המטפלים בנושא כולל גורמי רווחה והגיעו מים עד נפש אני אובדת עצות לחלוטין.

   • #41001 הגב
    עו"ד שירי גליקמן
    אורח

    דפנה שלום.

    זה בהחלט נשמע זמן לא סביר ווגם לי לא ברור מדוע הטיפול מתעכב.
    בכל מקרה, אני ממליצה לך לנסות לפנות לדרג גבוה יותר מאשר הפקידות אשר קיבלו את פנייתך או לחילופין לפנות לעורך דין הבקיא בתחום על מנת שילווה אותך בתהליך מול ביטוח לאומי.

    לילה טוב,
    שירי גליקמן, עו"ד
    אלמוג-שפירא, משרד עורכי דין

   • #41002 הגב
    דפנה
    אורח

    פניתי במקביל גם לעובדת סוציאלית ברווחה שמטפלת מהמועצה והיא גם תטפל בזה כנגד הביטוח לאומי כמו כןיש בכוונתי לפנות לעו"ד כבר בימים הקרובים.
    בברכה
    ותודה לך
    על העידוד והתשובות הכנות מאחלת לך כל טוב

    ברגע שיתפתח משהו בנושא אעדכן אתכם.
    בברכה

   • #41003 הגב
    עו"ד שירי גליקמן
    אורח

    הי דפנה.

    שמחתי לעזור.
    באם תצטרכי משהו נוסף אני כאן לרשותך.

    לילה טוב,
    שירי גליקמן, עו"ד
    אלמוג-שפירא, משרד עורכי דין

  • #55480 הגב
   פסטרנק אופירה
   אורח

   שלום,
   בעלי היה נפגע עבודה , חלה בסרטן ריאה וקיבל קצבת נפגע עבודה. לצערי נפטר לפני 4 חודשים מהמחלה. לפני 3.5 חודשים הגשתי בקשה לקצבת תלויים, בסניף אמרו שזה יתעכב מעט עקב חג הפסח. מאז פניתי לסניף פעמיים ונאמר לי לפני כחודש שזה ממש עניין של ימים ספורים עד לקבלת ההחלטה. שאלתי אם יש בעייה עם המסמכים והשיבו לי שלא. עד היום טרם קיבלתי תשובה פרט ל: הנושא בטיפול…. וזאת לאחר פניות חוזרות למוקד הטלפוני. מה אני יכולה לעשות בנושא?
   לתשובתך אודה,
   אופירה.

   • #55543 הגב
    עו"ד רפאל אלמוג
    מנהל בפורום

    שלום אופירה,
    ניתן לשלוח מכתב לביטוח לאומי בענף קצבת שאירים בבקשה לבירור עמדתם באשר לתביעתך ו/או ליצור קשר עם הסניף הביטוח הלאומי שמטפל בך.
    ככל וזה לא עוזר, מומלץ לפנות לפניות הציבור של הביטוח הלאומי ולכתב את משרד הרווחה ומשרד מבקר המדינה.
    ככל וגם זה לא עוזר, רק פניה לערכאה משפטית, אך לא סביר שזה יגיע לשלב זה.

    בברכה,

    רפאל אלמוג, עו"ד

מציג 2 תגובות משורשרות
מענה ל־תוספת תלויים / עיכוב של ביטוח לאומי

ביטול