Carpool האם צריך לעשות ביטוח שונה עבור הסעה בתשלום?

הדיון הזה מכיל תגובה 1, ויש לו 2 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  עו"ד רפאל אלמוג לפני 1 חודש, 1 שבוע.

  • מאת
    דיון
  • #52076 תגובה

    אלקלעי ארנה

    האם צריך לפתוח תיק במס הכנסה ומע"מ ?

  • מאת
    תגובות
  • #52127 תגובה

    שלום ארנה,
    מדובר ב"הסעה בשכר".
    סעיף 84א לתקנות התעבורה אוסר על כך למעט המקרים הנקובים בחוק (ניתן למצוא את נוסח החוק ברשת). בכל אופן, "רכב פרטי" אינו מופיע ברשימת הסייגים המנויים בסעיף החוק.
    כלומר, אם מדובר ברכב פרטי, אסור לבצע הסעה בתשלום, לרבות carpool.
    לעניין הכיסוי הביטוחי – ככלל פוליסת ביטוח חובה אינה מכסה שימוש ברכב למטרות עסקיות, והסכה בתשלום מהווה נסיעה למטרה עסקית.
    מומלץ לפנות לבירור כיסוי ביטוחי למול סוכן הביטוח ו/או חברת הביטוח המבטחת אותך.

    בברכה,

    רפאל אלמוג, עו"ד

מענה ל־Carpool האם צריך לעשות ביטוח שונה עבור הסעה בתשלום?